Liga czeska - 29. kolejka: 1. FK Pribram - Viktoria Pilzno 1-1 (1-1)

21 kwietnia na Energon Aréna w Przybramiu odbył się pojedynek 29. kolejki Ligi Czeskiej pomiędzy drużynami FK Pribram i Viktorii Pilzno. Starcie zakończyło się remisem 1-1. Mecz obejrzało 6 172 widzów.

29. kolejka Czechy - Liga Czeska
2019-04-21 17:00 | Stadion: Stadion Na Litavce | Widzów: 6172 | Arbiter: P. Ardeleanu
1. FK Pribram
Viktoria Pilzno
1
1
J. Matoušek 37'
E. Pačinda 31'

Występujące tu jedenastki w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą 30 razy. Drużyna Viktorii Pilzno wygrała aż 16 razy, zremisowała siedem, a przegrała tylko siedem.

Już w pierwszych minutach zespół Viktorii Pilzno próbował rozpoznać przeciwników konstruując akcje zaczepne. Przez dłuższy czas przewaga w posiadaniu piłki była aż nadto widoczna, jednak nie przynosiło to efektów w postaci bramek. Po nieciekawym początku meczu piłkarze Viktorii Pilzno nie dali szansy bramkarzowi drużyny przeciwnej. W 31. minucie na listę strzelców wpisał się Erik Pačinda.

Kilka chwil później okazało się, że wysiłki podejmowane przez jedenastkę FK Pribram w końcu przyniosły efekt bramkowy. Na osiem minut przed zakończeniem pierwszej połowy wynik ustalił Jan Matoušek. To już szóste trafienie tego zawodnika w sezonie.

Na tym zakończyła się pierwsza połowa spotkania. Obie drużyny schodziły na przerwę przy wyniku 1-1.

W 55. minucie kartkę otrzymał Joel Kaymba z drużyny gości. Chwilę później trener Viktorii Pilzno postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 58. minucie na plac gry wszedł Jan Kovařík, a murawę opuścił Joel Kaymba.

W 67. minucie Tomáš Chorý został zmieniony przez Marka Bakoša. W 72. minucie Matěj Polidar został zmieniony przez Tomáša Jablonskiego, co miało wzmocnić jedenastkę FK Pribram. Niewiele później trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Erika Pačindę na Ubonga Mosesa. A kibice FK Pribram nie mogli już doczekać się wprowadzenia Radka Voltra. W bieżącym sezonie ten napastnik wchodził już jako rezerwowy 10 razy i ma na koncie dwa strzelone gole. Murawę musiał opuścić Jan Matoušek.

Na pięć minut przed zakończeniem spotkania w zespole FK Pribram doszło do zmiany. Ibrahim Keïta wszedł za Ruslana Mingazova. W 88. minucie kartką został ukarany Radim Řezník, piłkarz Viktorii Pilzno. W drugiej połowie nie padły gole.

Tomáš Hořava
 37′ 82′ Jan Matoušek
Patrik Hroszovsky
85′ Ruslan Mingazov
Joel Ngandu Kayamba55′ 58′
Jan Rezek
Jan Kopic
Karel Soldát
Erik Pačinda  31′ 81′
72′ Matěj Polidar
Tomáš Chorý67′
Milan Szvenger
Matusz Kozaczik
72′ Tomáš Jablonský
Ubong Moses Ekpai81′
82′ Radek Voltr
Jan Kovařík58′
85′ Ibrahim Div-Keïta
Marek Bakoš67′

Przewaga drużyny Viktorii Pilzno w posiadaniu piłki była ogromna (62 procent), niestety, pomimo takiej przewagi piłkarze nie potrafili wygrać meczu.

Sędzia nie ukarał zawodników FK Pribram żadną kartką, natomiast piłkarzom gości pokazał dwie żółte.