Liga czeska - 29. kolejka: 1. FK Pribram - Slovan Liberec 2-1 (2-1)

W pojedynku 29. kolejki Ligi Czeskiej, który rozegrany został 10 czerwca, drużyna FK Pribram wygrała z Slovanem Liberec 2-1 (2-1). Spotkanie odbyło się na Stadionie Na Litavce w Przybramiu.

J. Pešek 41'

Występujące tu drużyny w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą 37 razy. Zespół Slovanu Liberec wygrał aż 22 razy, zremisował dziewięć, a przegrał tylko sześć.

Na pierwszą bramkę meczu trzeba było trochę poczekać. Szczęście uśmiechnęło się do zawodników FK Pribram w 18. minucie spotkania, gdy Martin Nový zdobył pierwszą bramkę.

W 26. minucie arbiter przyznał kartkę Jaroslavowi Treglerowi z zespołu gospodarzy.

Drużyna Slovanu Liberec ruszyła do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację wykorzystała jedenastka gospodarzy, strzelając kolejnego gola. W 29. minucie Martin Nový ponownie pokonał bramkarza zmieniając wynik na 2-0.

W 34. minucie sędzia pokazał kartkę Mihailowi Cmiljanoviciowi, piłkarzowi gospodarzy.

Niedługo później Jakub Pešek wywołał eksplozję radości wśród kibiców Slovanu Liberec, zdobywając bramkę w 41. minucie starcia. W 44. minucie arbiter pokazał kartkę Jakubowi Hromadzie z Slovanu Liberec.

Do końca meczu wynik nie uległ zmianie. Starcie zakończyło się rezultatem 2-1.

W 58. minucie Tomas Malinsky został zastąpiony przez Martina Zemana. Kibice Slovanu Liberec nie mogli już doczekać się wprowadzenia Jana Kuchtę. W bieżącym sezonie ten napastnik wchodził już jako rezerwowy siedem razy i ma na koncie pięć strzelonych goli. Murawę musiał opuścić Kristian Michal.

Na 17 minut przed zakończeniem drugiej połowy w jedenastce FK Pribram doszło do zmiany. Martin Jindráček wszedł za Emmanuela Antwiego. Po chwili trener FK Pribram postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 81. minucie na plac gry wszedł Miroslav Slepiczka, a murawę opuścił Matěj Polidar. Od 81 minuty boisko opuścili piłkarze FK Pribram: Filip Zorvan, Martin Nový, na ich miejsce weszli: Dusan Pinc, Lukáš Pazdera. Także w drużynie przeciwnej trener zarządził roszady na boisku, miejsce Mihaila Băluțy, Jakuba Pešeka zajęli: Elvis Sukisa, Michal Beran.

W doliczonej pierwszej minucie meczu kartki otrzymał Martin Melichar z FK Pribram i Akhmed Alibekov z zespołu gości. Drużynie Slovanu Liberec zabrakło czasu, żeby zadać decydujący cios i spotkanie zakończyło się skromnym zwycięstwem jedenastki FK Pribram.

Rondić
90′ Martin Melichar
Milan Knobloch
73′ Emmanuel Antwi
Martin Koscelník
34′ Mihailo Cmiljanović
Jan Mikula
Jan Kvída
Akhmed Alibekov90′
 18′, 29′ 90′ Martin Nový
Mihail Alexandru Băluță87′
Juan Olivier Simo Kingue
Jakub Hromada44′
26′ Jaroslav Tregler
Tomáš Malinský58′
Soufiane Dramé
Youssouf Kamso Mara
Karel Soldát
Kristian Michal70′
81′ Filip Zorvan
Jakub Pešek  41′ 87′
81′ Matěj Polidar
Imad Rondić
Ondřej Kočí
Filip Nguyen
Peter Kleščík
Miroslav Dvorak
90′ Lukáš Pazdera
Michal Beran87′
Dominik Kříž
Radim Černický
73′ Martin Jindráček
Martin Zeman58′
81′ Dušan Pinc
Jan Kuchta70′
81′ Miroslav Slepiczka
Elvis Mashike Sukisa87′

Drużyna FK Pribram była w posiadaniu piłki przez 63 procent czasu gry, przełożyło się to na zwycięstwo w tym pojedynku.

Arbiter w pierwszej połowie pokazał dwie żółte kartki zawodnikom gospodarzy, a w drugiej jedną. Piłkarze Slovanu Liberec obejrzeli w pierwszej połowie jedną żółtą kartkę, natomiast w drugiej dostali tyle samo.

Oba zespoły wymieniły po czterech zawodników w drugiej połowie.