Liga czeska - 29. kolejka: 1. FC Slovácko - Bohemians 1905 Praga 1-2 (1-2)

W starciu 29. kolejki Ligi Czeskiej, które rozegrane zostało 10 czerwca, drużyna FC Slovácko przegrała z Bohemiansem Praga 1-2 (1-2). Mecz odbył się na Městský fotbalový stadion Miroslava Valenty w Uherském Grodziszczu. Na boisku mogliśmy zobaczyć Marka Polášeka występującego w FC Slovácko.

29. kolejka Czechy - Liga Czeska
2020-06-10 18:00 | Stadion: Městský fotbalový stadion Miroslava Valenty | Arbiter: O. Lerch
R. Květ 14'

Dotychczasowa historia spotkań między zespołami jest bardzo bogata. Na 22 pojedynki drużyna FC Slovácko wygrała osiem razy i zanotowała siedem porażek oraz siedem remisów.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Tuż po rozpoczęciu meczu drużyna gości trafiła do bramki rywala. W czwartej minucie na listę strzelców wpisał się Matěj Pulkrab.

W 12. minucie za czerwoną kartkę zszedł z boiska Milan Petrżela osłabiając tym samym zespół FC Slovácko.

Drużyna gospodarzy ruszyła do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację wykorzystał zespół Bohemiansu Praga, zdobywając kolejną bramkę. W 14. minucie wynik na 0-2 podwyższył Roman Květ.

Trzeba było trochę poczekać, aby Vlastimil Daníček wywołał eksplozję radości wśród kibiców FC Slovácko, strzelając gola w 43. minucie starcia. Do końca pojedynku rezultat nie uległ zmianie. Mecz zakończył się wynikiem 1-2.

Jedyną żółtą kartkę w meczu dostał Jan Navrátil z drużyny gospodarzy. Była to 54. minuta spotkania. W 59. minucie za Daniela Marečeka wszedł Josef Divíšek.

Na 20 minut przed zakończeniem drugiej połowy w zespole FC Slovácko doszło do zmiany. Michal Kohút wszedł za Jana Juroškę. Chwilę później trener Bohemiansu Praga postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 72. minucie na plac gry wszedł Jakub Nečas, a murawę opuścił Roman Květ. Trener FC Slovácko postanowił zagrać agresywniej. W 80. minucie zmienił pomocnika Jana Navrátila i na pole gry wprowadził napastnika Pavela Dvořáka. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko odrobi straty. Jednak pomylił się - pomimo zmiany taktyki jego zespół wciąż miał problemy ze skutecznością.

Drużynie FC Slovácko zabrakło czasu, żeby zadać decydujący cios i spotkanie zakończyło się skromnym zwycięstwem zespołu Bohemiansu Praga.

Roman Valeš
70′ Jan Juroška
David Bartek
Michal Kadlec
Lukáš Hůlka
Petr Reinberk
Daniel Köstl
 43′ Vlastimil Daníček
Till Sebastian Schumacher
Marek Havlík
Petr Hronek83′
59′ Daniel Mareček
Josef Jindřišek
54′ 80′ Jan Navrátil
Roman Květ  14′ 72′
12′ Milan Petrżela
Patrik Le Giang
59′ Josef Divíšek
Jiří Bederka90′
Patrik Šimko
Martin Dostál83′
Jan Kalabiška
Jhon Edison Mosquera Rebolledo
70′ Michal Kohút
Kamil Vacek83′
Marek Polášek
Antonín Vaníček
80′ Pavel Dvořák
Jakub Nečas72′

Sędzia nie ukarał piłkarzy gości żadną kartką, natomiast zawodnikom FC Slovácko przyznał jedną żółtą oraz jedną czerwoną.

Drużyna FC Slovácko w drugiej połowie wykorzystała wszystkie zmiany. Natomiast zespół gości w drugiej połowie wymienił czterech graczy.