Liga czeska - 28. kolejka: Slavia Praga - Viktoria Pilzno 0-0

W starciu 28. kolejki Ligi Czeskiej, które rozegrane zostało 7 czerwca, jedenastka Slavii Praga zremisowała z Viktorią Pilzno 0-0. Mecz na Sinobo Stadium w Pradze obejrzało 150 widzów.

28. kolejka Czechy - Liga Czeska
2020-06-07 19:00 | Stadion: Sinobo Stadium | Arbiter: P. Franek
Slavia Praga
Viktoria Pilzno
0
0

Dotychczasowa historia spotkań między jedenastkami jest bardzo bogata. Na 44 spotkania drużyna Slavii Praga wygrała 21 razy i zanotowała 13 porażek oraz 10 remisów.

Początek spotkania nie zapowiadał emocjonującego meczu. Piłkarze starali się wypracowywać sytuacje, ale gra nie kleiła się obu drużynom. Sędzia miał niewiele pracy. Dopiero w drugim kwadransie coś zaczęło się dziać na boisku. Jedyną kartkę w pierwszej połowie dostał Lukasz Hejda z zespołu gości. Była to 27. minuta spotkania.

Na pół godziny przed końcowym gwizdkiem arbiter ukarał kartką Radima Řezníka, piłkarza Viktorii Pilzno. W 71. minucie Jan Kovařík został zastąpiony przez Jana Kopica.

W 79. minucie sędzia ukarał żółtą kartką Lukáša Provoda z Slavii Praga, a w 84. minucie Jana Kopica z drużyny przeciwnej. Chwilę później trener Slavii Praga postanowił wpuścić trochę wiecej świeżości w linię napadu i w 86. minucie zastąpił zmęczonego Stanislava Tecla. Na boisko wszedł Petar Musa, który miał za zadanie częściej niepokoić obrońców drużyny przeciwnej. W tej samej minucie w drużynie Slavii Praga doszło do zmiany. Patrik Hellebrand wszedł za Lukáša Masopusta.

Chwilę później trener Viktorii Pilzno postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 90. minucie na plac gry wszedł Tomáš Chorý, a murawę opuścił Jean-David Beauguel. Na boisku zawrzało. Aby uspokoić sytuację w doliczonej pierwszej minucie pojedynku, arbiter przyznał żółte kartki zawodnikom obu drużyn: Tomášowi Choremu i Janowi Bořilowi. Trenerzy obu drużyn postanowili odświeżyć składy w czwartej minucie doliczonego czasu starcia, w drużynie Viktorii Pilzno za Joela Kaymby wszedł Milan Havel, a w jedenastce Slavii Praga Tomáš Holeš zmienił Michala Frydrycha.

Alesz Hruszka
90′ Jan Bořil
Jakub Brabec
Vladimír Coufal
Lukasz Hejda27′
90′ Tomáš Holeš
David Limbersky
Ondřej Kúdela
Radim Řezník60′
David Zima
Pavel Bucha
86′ Lukáš Masopust
Aleš Čermák
79′ Lukáš Provod
Lukáš Kalvach
Petr Sevčík
Joel Ngandu Kayamba90′
Nicolae Claudiu Stanciu
Jan Kovařík71′
86′ Stanislav Tecl
Jean-David Beauguel90′
Přemysl Kovář
Dominik Sváček
90′ Michal Frydrych
Milan Havel90′
Ladislav Takács
Luděk Pernica
86′ Patrik Hellebrand
Iván Santiago Díaz
Ibrahim Benjanim Traoré
Tomáš Hořava
Abdulla Yusuf Helal
Jan Kopic71′ 84′
86′ Petar Musa
Tomáš Chorý90′ 90′

Remis od samego początku „wisiał w powietrzu”. Obie drużyny utrzymywały się przy piłce praktycznie tyle samo czasu. Mecz był bardzo wyrównany, od pierwszej do ostatniej minuty. Z przebiegu meczu nie wynikało, że jedna z drużyn będzie potrafiła przechylić szalę zwycięstwa na swoją korzyść. Posiadanie piłki rozłożyło się równomiernie na obie drużyny.

To był brutalny mecz. Obie drużyny koncentrowały się bardziej na faulowaniu przeciwnika niż na strzelaniu goli. Zawodnicy Slavii Praga obejrzeli w meczu dwie żółte kartki, a ich przeciwnicy cztery.