Liga czeska - 28. kolejka: Sigma Ołomuniec - Banik Ostrawa 2-3 (1-3)

W spotkaniu 28. kolejki Ligi Czeskiej, które rozegrane zostało 7 czerwca, drużyna Sigmy Ołomuniec przegrała z Banikiem Ostrawa 2-3 (1-3). Mecz na Andrův stadion w Ołomuńcu obejrzało 120 widzów.

N. Kuzmanovič 45'

Dotychczasowa historia spotkań między zespołami jest bardzo bogata. Na 53 starcia jedenastka Sigmy Ołomuniec wygrała 21 razy i zanotowała 14 porażek oraz 18 remisów.

Od początku spotkania niewiele się działo na boisku. Można powiedzieć, że jednym z ważniejszych wydarzeń w pierwszych minutach meczu było ukaranie zawodnika kartką. W czwartej minucie po rozpoczęciu arbiter ukarał kartką Davida Houskę, piłkarza Sigmy Ołomuniec.

Już na początku meczu zawodnicy Banika Ostrawa nie dali szansy bramkarzowi drużyny przeciwnej. W piątej minucie na listę strzelców wpisał się Milan Jirásek.

W 12. minucie sędzia pokazał kartkę Milanowi Jirásekowi z Banika Ostrawa.

Drużyna Sigmy Ołomuniec ruszyła do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację wykorzystała jedenastka gości, strzelając kolejnego gola. W 23. minucie wpakował piłkę do siatki rywali Ondřej Šašinka.

W 26. minucie arbiter ukarał żółtą kartką Ondřeja Šašinkę z Banika Ostrawa, a w 32. minucie Radima Breite'a z drużyny przeciwnej.

Piłkarze gospodarzy odpowiedzieli zdobyciem bramki. W 34. minucie gola kontaktowego strzelił Lukáš Juliš. To już szóste trafienie tego zawodnika w sezonie.

Pod koniec pierwszej połowy rozwiązał się worek z bramkami, jednak kibice gospodarzy nie mieli powodów do zadowolenia. W pierwszej minucie doliczonego czasu gry wynik na 1-3 podwyższył Nemanja Kuzmanovič. Piłkarz ten strzela jak na zawołanie. To już jego siódme trafienie w sezonie.

Na drugą połowę zespół Banika Ostrawa wyszedł w zmienionym składzie, za Roberta Hrubego wszedł Martin Fillo. Trener Sigmy Ołomuniec postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 46. minucie na plac gry wszedł Tomáš Zahradníček, a murawę opuścił Jan Štěrba.

W 57. minucie za Ondřeja Šašinkę wszedł Tomáš Smola. Na 23 minuty przed zakończeniem drugiej połowy sędzia pokazał kartkę Václavowi Jemelce, zawodnikowi gospodarzy. Między 69. a 88. minutą, boisko opuścili zawodnicy Sigmy Ołomuniec: Pablo González, Mojmír Chytil, Michal Vepřek, na ich miejsce weszli: Jakub Yunis, Martin Hála, Ondřej Zmrzlý. Także w drużynie przeciwnej trener zarządził roszady na boisku, miejsce Milana Jiráseka, Nemani Kuzmanoviča zajęli: Filip Kaloč, Milan Lalkovič.

W 88. minucie w drużynie Banika Ostrawa doszło do zmiany. Milan Barosz wszedł za Romana Potočnego. W doliczonej drugiej minucie starcia kartkę dostał Martin Hála z jedenastki gospodarzy.

Dopiero w drugiej połowie David Houska wywołał eksplozję radości wśród kibiców Sigmy Ołomuniec, zdobywając kolejną bramkę w czwartej minucie doliczonego czasu pojedynku meczu. Drużynie Sigmy Ołomuniec zabrakło czasu, żeby zadać decydujący cios i spotkanie zakończyło się skromnym zwycięstwem zespołu Banika Ostrawa.

Jan Lasztuvka
67′ Václav Jemelka
Jakub Pokorný
Martin Sladký
Patrizio Stronati
46′ Jan Štěrba
Jaroslav Svozil
86′ Michal Vepřek
Daniel Holzer
32′ Radim Breite
Robert Hrubý46′
78′ Mojmír Chytil
Adam Jánoš
Šimon Falta
Milan Jirásek  5′ 12′ 82′
69′ Pablo González Juárez
Roman Potočný88′
 90′ 4′ David Houska
Nemanja Kuzmanovič  45′ 88′
 34′ Lukáš Juliš
Ondřej Šašinka  23′ 26′ 57′
Miloš Buchta
Viktor Budinský
78′ 90′ Martin Hála
Martin Fillo46′
Milan Kerbr
David Buchta
Radek Látal
Filip Kaloč82′
46′ Tomáš Zahradníček
Milan Lalkovič88′
86′ Ondřej Zmrzlý
Milan Barosz88′
69′ Jakub Yunis
Tomáš Smola57′

Przewaga jedenastki Sigmy Ołomuniec w posiadaniu piłki była ogromna (63 procent), niestety, pomimo takiej przewagi zespół poniósł porażkę.

Piłkarze Sigmy Ołomuniec otrzymali w meczu cztery żółte kartki, a ich przeciwnicy dwie.

Jedenastka Sigmy Ołomuniec w drugiej połowie dokonała czterech zmian. Natomiast drużyna gości w drugiej połowie wymieniła pięciu zawodników.