Liga czeska - 28. kolejka: SFC Opava - 1. FC Slovácko 1-1 (1-0)

7 czerwca na Stadionie v Městských sadech odbył się pojedynek 28. kolejki Ligi Czeskiej pomiędzy drużynami SFC Opava i FC Slovácko. Mecz zakończył się remisem 1-1. Na stadionie zasiadło 126 widzów. Na boisku mogliśmy zobaczyć Marka Polášeka występującego w FC Slovácko.

M. Petržela 64'

Zespoły nie spotykały się na boisku zbyt często. Na 12 starć jedenastka SFC Opava wygrała dwa razy, ale więcej przegrywała, bo aż pięć razy. Pięć meczów zakończyło się remisem.

Już w początkowych minutach meczu dokonano zmiany. Niestety w 17. minucie meczu Matouš Trmal bramkarz FC Slovácko z powodu kontuzji musiał opuścić boisko. Trenerowi nie zostało nic innego, jak na jego miejsce między słupkami postawić Radka Porcala - rezerwowego bramkarza drużyny.

W 19. minucie Adam Rychly został zmieniony przez Jana Hoszka.

Szczęście uśmiechnęło się do zawodników SFC Opava w 21. minucie spotkania, gdy Lukáš Železník strzelił pierwszego gola. Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem zespołu SFC Opava.

Drugą połowę jedenastka FC Slovácko rozpoczęła w zmienionym składzie, za Pavela Dvořáka, Václava Jurečkę weszli Tomáš Zajíc, Michal Kohút. Także w jedenastce SFC Opava w czasie przerwy zaszły zmiany, za Matěja Helešica wszedł Matěj Hrabina. A trener SFC Opava wyciągnął asa z rękawa i wpuścił na boisko Petra Zapalača. W bieżącym sezonie ten pomocnik wchodził już jako rezerwowy siedem razy. Murawę musiał opuścić Bojan Dordič.

Po godzinie gry w zespole SFC Opava doszło do zmiany. Jan Řezníček wszedł za Filipa Součeka.

Piłkarze gości w końcu odpowiedzieli zdobyciem bramki. W 64. minucie na listę strzelców wpisał się Milan Petrżela.

W 67. minucie Lukáš Železník został zmieniony przez Jana Schaffartzika, co miało wzmocnić jedenastkę SFC Opava. Trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Milana Petrżelę na Jana Juroškę w 73. minucie oraz Petra Reinberka na Daniela Marečeka w tej samej minucie. Do końca spotkania wynik nie uległ zmianie. Starcie zakończyło się rezultatem 1-1.

Josef Divíšek
46′ Matěj Helešic
Petr Reinberk85′
Josef Hnaníček
Vlastimil Daníček
19′ Adam Rychlý
Marek Havlík
Martin Sus
Václav Jurečka46′
60′ Bojan Dordič
Jan Kalabiška
60′ Filip Souček
Jan Navrátil
Jiří Texl
Milan Petrżela  64′ 73′
Pavel Zavadil
Lukáš Sadílek
 21′ 67′ Lukáš Železník
Pavel Dvořák46′
Kryštof Lasák
Radek Porcal17′
19′ Jan Hoszek
Jan Juroška73′
46′ Matěj Hrabina
Patrik Šimko
Karol Mondek
Michal Kohút46′
60′ Jan Řezníček
Daniel Mareček85′
67′ Jan Schaffartzik
Marek Polášek
60′ Petr Zapalač
Tomáš Zajíc46′

Wyraźna przewaga drużyny FC Slovácko nie miała odzwierciedlenia w wyniku meczu, oddała ona siedem celnych strzałów.

Arbiter nie pokazał żadnych kartek, mimo zdarzających się fauli.

Obie jedenastki wymieniły po pięciu zawodników.