Liga czeska - 28. kolejka: FK Teplice - FK Jablonec 1-2 (0-1)

7 czerwca na Na Stínadlech odbył się mecz 28. kolejki Ligi Czeskiej pomiędzy drużynami Teplica i Jablonca. Starcie zakończyło się zwycięstwem Jablonca 2-1. Spotkanie obejrzało 140 widzów.

M. Kratochvíl 90'

Dotychczasowa historia spotkań między zespołami jest bardzo bogata. Na 49 pojedynków drużyna Jablonca wygrała 17 razy i zanotowała 13 porażek oraz 19 remisów.

Na pierwszą bramkę meczu trzeba było trochę poczekać. Po nieciekawym początku meczu piłkarze Jablonca nie dali szansy bramkarzowi drużyny przeciwnej. W 20. minucie na listę strzelców wpisał się Michal Jeřábek.

Jedyną kartkę w pierwszej połowie sędzia pokazał Petrowi Kodešowi z Teplica. Była to 30. minuta starcia. Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem drużyny Jablonca.

Trener Teplica wyciągnął asa z rękawa i wpuścił na boisko Matěja Radostę. W bieżącym sezonie ten pomocnik wchodził już jako rezerwowy sześć razy. Murawę musiał opuścić Matěj Hýbl. To była dobra decyzja, ponieważ jego jedenastce udało się strzelić wyrównującą bramkę. Drugą połowę drużyna Teplica rozpoczęła w zmienionym składzie, za Petra Kodeša wszedł Jakub Maresz.

Zawodnicy Teplica nie zrazili się bieżącą sytuacją na boisku. Ruszyli do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Ich wysiłki przyniosły efekt. W 48. minucie gola wyrównującego strzelił Jakub Řezníček. Piłkarz ten strzela jak na zawołanie. To już jego szóste trafienie w sezonie.

W 65. minucie Jan Matoušek został zmieniony przez Dominika Plestila. Arbiter przyznał żółte kartki zawodnikom Teplice: Lukaszowi Mareczkowi w 74. i Tomášowi Vondrášekowi w 79. minucie.

Zawodnicy gości w końcu odpowiedzieli zdobyciem bramki. W doliczonej trzeciej minucie meczu wynik ustalił Miloš Kratochvíl.

Chwilę później trener Jablonca postanowił skorzystać ze swojego jokera. W czwartej minucie doliczonego czasu pojedynku na plac gry wszedł Tomáš Pilík, a murawę opuścił Jan Sýkora. Dwie minuty później w zespole Jablonca doszło do zmiany. Tomas Docekal wszedł za Jakuba Považanca. Do końca spotkania rezultat nie uległ zmianie. Pojedynek zakończył się wynikiem 1-2.

Libor Holík
46′ Matěj Hýbl
Michal Jeřábek  20′
79′ 88′ Tomáš Vondrášek
Jan Krob
30′ 46′ Petr Kodeš
Dominik Plechatý
Tomáš Kučera
Tomasz Huebschman
74′ Lukasz Mareczek
Miloš Kratochvíl  90′
87′ Pavel Moulis
Jan Matoušek65′
Daniel Trubač
Jakub Považanec90′
Patrik Žitný
Jan Sykora90′
 48′ Jakub Řezníček
Martin Doležal
Jakub Diviš
Jan Hanuš
Evgeni Nazarov
David Štěpánek
88′ Igor Paradin
Kasper Hämäläinen
87′ David Černý
Tomáš Pilík90′
46′ Matěj Radosta
Dominik Pleštil65′
46′ Jakub Maresz
Jan Chramosta
Martins Toutou Mpondo
Tomas Docekal90′

Sędzia nie ukarał piłkarzy Jablonca żadną kartką, natomiast zawodnikom gospodarzy pokazał trzy żółte.

Jedenastka Teplica w drugiej połowie wymieniła czterech graczy. Natomiast zespół gości w drugiej połowie wykorzystał wszystkie zmiany.