Liga czeska - 28. kolejka: FC FASTAV Zlín - 1. FK Pribram 1-0 (1-0)

6 czerwca na Stadionie Letná w Zlinie odbył się mecz 28. kolejki Ligi Czeskiej pomiędzy drużynami FASTAV Zlin i FK Pribram. Pojedynek zakończył się zwycięstwem FASTAV Zlin 1-0. Na stadionie stawiło się 125 widzów.

T. Poznar 39'

Drużyny nie spotykały się na boisku zbyt często. Na 19 spotkań jedenastka FK Pribram wygrała pięć razy, ale więcej przegrywała, bo dziewięć razy. Pięć meczów zakończyło się remisem.

Już w początkowych minutach meczu dokonano zmiany. W 11. minucie za Jana Rezka wszedł Karel Soldát.

Na 10 minut przed zakończeniem pierwszej połowy kartkę obejrzał Soufiane Dramé z zespołu gości.

Jedyną bramkę z karnego zdobył Tomáš Poznar dla drużyny FASTAV Zlin. Bramka padła w tej samej minucie. To już szóste trafienie tego piłkarz w sezonie.

W 45. minucie arbiter pokazał kartkę Vakhtangowi Tchanturishvilemu, zawodnikowi gospodarzy. Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem jedenastki FASTAV Zlin.

Na murawie, jak to często zdarzało się FASTAV Zlin w tym sezonie, pojawił się Lukáš Bartošák, którego zadaniem było wzmocnienie szyków obronnych. Zmienił on w 46. minucie Martina Cedidlę. Rezultat meczu pokazał, że zmiana była dobrym posunięciem trenera. W tej samej minucie Miroslav Slepiczka został zmieniony przez Filipa Zorvana, co miało wzmocnić drużynę FK Pribram. Trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Jakuba Janetzkiego na Lamina Jawo w 63. minucie.

Na 22 minuty przed zakończeniem drugiej połowy kartkę otrzymał Marek Hlinka z FASTAV Zlin. Trener FK Pribram postanowił zagrać agresywniej. W 69. minucie zmienił obrońcę Mihaila Cmiljanovicia i na pole gry wprowadził napastnika Dusana Pinca. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko odrobi straty. Jednak pomylił się - pomimo zmiany taktyki jego jedenastka wciąż miała problemy ze skutecznością. Między 69. a 89. minutą, boisko opuścili zawodnicy FASTAV Zlin: Marek Hlinka, Tomáš Poznar, na ich miejsce weszli: Cheick Oumar, Oleksandr Azatsky. Także w drużynie przeciwnej trener zarządził roszady na boisku, miejsce Karla Soldáta, Emmanuela Antwiego zajęli: Michal Škoda, Martin Jindráček.

W 71. minucie kartką został ukarany Lukáš Bartošák, piłkarz FASTAV Zlin. W drugiej połowie nie padły gole.

Mihailo Cmiljanović69′
46′ Martin Cedidla
Jaroslav Tregler
68′ 76′ Marek Hlinka
Emmanuel Antwi77′
63′ Jakub Janetzký
Soufiane Dramé35′
Petr Jiracek
Jan Rezek11′
45′ Vakhtang Tchanturishvili
Matěj Polidar
 39′ (k.) 89′ Tomáš Poznar
Miroslav Slepiczka46′
Matej Rakovan
Ondřej Kočí
89′ Oleksandr Azatsky
Jan Kvída
46′ 71′ Lukáš Bartošák
Karel Soldát11′ 69′
Simon Chwaszcz
Filip Zorvan46′
Pedro Martínez García
Martin Jindráček77′
76′ Cheick Oumar Conde
Dusan Pinc69′
63′ Lamin Jawo
Michal Škoda69′

To nie było ładne widowisko, piłkarze często faulowali, co powodowało przestoje w meczu i zniecierpliwienie na trybunach. Sędzia przyznał trzy żółte kartki zawodnikom FASTAV Zlin, natomiast piłkarzom gości pokazał jedną.

Drużyna gospodarzy w drugiej połowie wymieniła czterech zawodników. Natomiast zespół FK Pribram dokonał pięciu zmian.