Reklama

Reklama

Liga czeska - 28. kolejka 2. ligi: Vysocina Jihlava - Dynamo 1-1 (1-1)

12 maja na Stadionie v Jiráskově ulici odbyło się starcie 28. kolejki czeskiej 2. ligi pomiędzy drużynami Vysocinej Jihlavy i Dynamo. Mecz zakończył się remisem 1-1. Spotkanie obejrzało 960 widzów.

28. kolejka Czechy - 2. liga
2019-05-12 17:00 | Stadion: Stadion v Jiráskově ulici | Widzów: 960 | Arbiter: Orel
FC Vysočina Jihlava
Dynamo Czeskie Budziejowice
1
1
DO PRZERWY  1-1
L. Vaculík 45' 
D. Ledecký 14' 

Zespoły nie spotykały się na boisku zbyt często. Na 12 pojedynków jedenastka Vysocinej Jihlavy wygrała cztery razy, ale więcej przegrywała, bo pięć razy. Trzy mecze zakończyły się remisem.

Reklama

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. David Ledecký wywołał eksplozję radości wśród kibiców Dynamo , strzelając gola w 14. minucie starcia. Piłkarz ten strzela jak na zawołanie. To już jego siedemnaste trafienie w sezonie.

Drużyna Dynamo długo cieszyła się prowadzeniem. Trwało to aż 31 minut, jednak zespół gospodarzy doprowadził do remisu. Gola strzelił Lukáš Vaculík. To już szóste trafienie tego zawodnika w sezonie.

Pierwsza połowa zakończyła się remisem.

W 60. minucie Ladislav Martan zastąpił Romana Wermkego. Między 60. a 87. minutą, boisko opuścili zawodnicy Vysocinej Jihlavy: Jakub Petr, Jan Javurek, Jiří Klíma, na ich miejsce weszli: Dominik Preisler, Samuel Šefčík, Lamin Jawo. Także w drużynie przeciwnej trener zarządził roszady na boisku, miejsce Petra Javorka, Filipa Havelki zajęli: Patrik Brandner, Lukáš Havel.

Na boisku zawrzało. Aby uspokoić sytuację w 90. minucie, arbiter wręczył żółte kartki zawodnikom zespołu gości: Pavelowi Novakowi i Lukášowi Provodowi. W drugiej połowie nie padły bramki.

1
1
FC Vysočina Jihlava
Dynamo Czeskie Budziejowice
Křížek
Fišl
Helešic
Novák
Řezáč
Čavoš
Havelka
Javorek
Martan
Provod
Ledecký
Vejmola
Chlumecký
Javůrek
Novotný
Tijani
Vedral
Petr
Šulc
Vaculík
Zoubele
Klíma
SKŁADY
FC Vysočina Jihlava
Dynamo Czeskie Budziejowice
Luděk Vejmola
Zdenek Křížek
Martin Chlumecký
Daniel Fišl
Jan Javůrek
Matěj Helešic
Filip Novotný
Pavel Novák90′
Mohamed Tijani
Michal Řezáč
Filip Vedral
Patrik Čavoš
Jakub Petr
Filip Havelka
Pavel Šulc
Petr Javorek
 45′ Lukáš Vaculík
Ladislav Martan
Lukáš Zoubele
Lukáš Provod90′
Jiří Klíma
David Ledecký  14′

Remis od samego początku „wisiał w powietrzu”. Obie drużyny utrzymywały się przy piłce praktycznie tyle samo czasu. Mecz był bardzo wyrównany, od pierwszej do ostatniej minuty. Z przebiegu meczu nie wynikało, że jedna z drużyn będzie potrafiła przechylić szalę zwycięstwa na swoją korzyść. Posiadanie piłki rozłożyło się równomiernie na obie drużyny.

Jedenastka Dynamo zagrała bardzo agresywnie, co niestety przełożyło się na dużą liczbę fauli. Arbiter nie ukarał piłkarzy Vysocinej Jihlavy żadną kartką, natomiast zawodnikom gości przyznał dwie żółte.

Jedni i drudzy wykorzystali wszystkie zmiany w drugiej połowie.

STATYSTYKI

FC Vysočina Jihlava
Dynamo Czeskie Budziejowice
1
1
Posiadanie piłki
55%
45%
Strzały
26
6
Strzały na bramkę
17
2
Rzuty rożne
15
4
Faule
5
16
Spalone
2
3

Już w najbliższą sobotę zespół Dynamo będzie miał szansę na kolejne punkty grając u siebie. Jego rywalem będzie FK Varnsdorf. Tego samego dnia FK Usti nad Łabą będzie przeciwnikiem drużyny Vysocinej Jihlavy w meczu, który odbędzie się w Uściu nad Łabą.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama