Liga czeska - 28. kolejka 2. ligi: FK Varnsdorf - MFK Vítkovice 3-1 (2-0)

W meczu 28. kolejki czeskiej 2. ligi, który rozegrany został 6 lipca, zespół Varnsdorfu zwyciężył z Vitkovice 3-1 (2-0). Mecz na Stadionie v Kotlině obejrzało 872 widzów.

28. kolejka Czechy - 2. liga
2020-07-06 17:00 | Stadion: Stadion v Kotlině | Widzów: 872 | Arbiter: J. Adamkova
O. Chvěja 90'

Występujące tu zespoły w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą siedem razy. Jedenastka Vitkovice wygrała aż trzy razy, zremisowała tyle samo, a przegrała tylko raz.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Szczęście uśmiechnęło się do zawodników Varnsdorfu w czwartej minucie spotkania, gdy Patrik Schön zdobył pierwszą bramkę.

Zespół gości ruszył do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację szybko wykorzystała jedenastka Varnsdorfu, strzelając kolejnego gola. W dziewiątej minucie po gwizdku arbitra oznaczającego początek spotkania celnym strzałem popisał się Adam Ondráček.

Do końca pierwszej połowy żadnej z drużyn nie udało się zmienić wyniku meczu.

W 53. minucie kartkę dostał Robert Russmann z Vitkovice. W 57. minucie Martin Motyčka został zastąpiony przez Martina Maceja.

W 59. minucie sędzia ukarał żółtą kartką Jakuba Baraca z Varnsdorfu, a w 65. minucie Radima Plesníka z drużyny przeciwnej.

Dopiero w drugiej połowie David Breda wywołał eksplozję radości wśród kibiców Varnsdorfu, zdobywając kolejną bramkę w 68. minucie spotkania. To już ósme trafienie tego piłkarz w sezonie.

W 77. minucie Lukáš Buchvaldek został zmieniony przez Jakuba Matoušeka, a za Dana Ožvoldę wszedł na boisko Denis Dziuba, co miało wzmocnić drużynę Vitkovice. W niedługim czasie trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Adama Ondráčeka na Josefa Zezulę oraz Matěja Šimona na Lukáša Nováka. Arbiter przyznał żółte kartki zawodnikom Vitkovice: Ondřejowi Chvěi w 88. i Jakubowi Matoušekowi w 89. minucie.

Zawodnicy gości odpowiedzieli strzeleniem gola. W trzeciej minucie doliczonego czasu starcia bramkę pocieszenia zdobył Ondřej Chvěja. Piłkarz ten strzela jak na zawołanie. To już jego siódme trafienie w sezonie.

Do końca meczu wynik nie uległ zmianie. Spotkanie zakończyło się rezultatem 3-1.

Robert Russmann53′
 68′ David Breda
Jakub Bolf
Matěj Kubista
Lukáš Buchvaldek
 9′ Adam Ondráček
Ondřej Chvěja  90′ 88′
59′ Jakub Barac
Lukáš Kania
Ondřej Kocourek
Martin Motyčka
 4′ Patrik Schön
Dan Ožvolda
Matěj Šimon
Dominik Martišiak

Sędzia pokazał jedną żółtą kartkę zawodnikom Varnsdorfu, natomiast piłkarzom gości przyznał cztery.

Zespół gospodarzy w drugiej połowie wymienił dwóch zawodników. Natomiast drużyna Vitkovice w drugiej połowie wykorzystała wszystkie zmiany.