Liga czeska - 28. kolejka 2. ligi: FK Fotbal Trzyniec - Viktoria Żiżkov Praga 4-0 (3-0)

W starciu 28. kolejki czeskiej 2. ligi, które rozegrane zostało 11 maja, zespół Fotbal Trzyniec wysoko wygrał z Viktorią Żiżkov 4-0 (3-0). Mecz na Stadionie Rudolfa Labaje w Trzyńcu obejrzało 468 widzów.

28. kolejka Czechy - 2. liga
2019-05-11 10:15 | Stadion: Stadion Rudolfa Labaje | Widzów: 468 | Arbiter: M. Matejcek
M. Janošík 65'

Występujące tu jedenastki w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą 15 razy. Drużyna Fotbal Trzyniec wygrała aż dziewięć razy, zremisowała trzy, a przegrała tylko trzy.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Szczęście uśmiechnęło się do zawodników Fotbal Trzyniec w szóstej minucie spotkania, gdy Martin Samiec strzelił pierwszego gola.

Jedyną kartkę w pierwszej połowie arbiter pokazał Petrowi Rothemu z drużyny gości. Była to 19. minuta spotkania.

Zespół gości ruszył do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację wykorzystała jedenastka Fotbal Trzyniec, zdobywając kolejną bramkę. W 29. minucie na listę strzelców wpisał się Lukáš Buchvaldek.

Prawie natychmiast Rene Dedic wywołał eksplozję radości wśród kibiców Fotbal Trzyniec, strzelając kolejnego gola w 30. minucie pojedynku. To już ósme trafienie tego piłkarza w sezonie.

W 39. minucie Igor Sukenník został zmieniony przez Josefa Bazala. W 42. minucie w drużynie Viktorii Żiżkov doszło do zmiany. Ondřej Žežulka wszedł za Martina Antla. Do końca pierwszej połowy żadnej z drużyn nie udało się zmienić wyniku meczu.

W 55. minucie Lukáš Buchvaldek został zmieniony przez Tomáša Omastę, co miało wzmocnić zespół Fotbal Trzyniec. W niedługim czasie trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Filipa Kubalę na Karla Hejnego. Na 25 minut przed zakończeniem drugiej połowy kartkę obejrzał Josef Bazal z Viktorii Żiżkov.

Szczęście uśmiechnęło się do zawodników Fotbal Trzyniec w 65. minucie spotkania, gdy Martin Janošík zdobył czwartą bramkę. W 72. minucie kartką został ukarany Ondřej Žežulka, piłkarz gości.

Do końca starcia rezultat nie uległ zmianie. Pojedynek zakończył się wynikiem 4-0.

David Šimek
 29′ Lukáš Buchvaldek
Jakub Urbanec
 65′ Martin Janošík
Petr Rothe19′
 6′ Martin Samiec
Igor Sukenník
Richard Vaněk
Luboš Tusjak
Tomáš Weber
Filip Kubala
 30′ René Dedič
Elvis Mashike Sukisa

Sędzia nie ukarał zawodników Fotbal Trzyniec żadną kartką, natomiast piłkarzom gości wręczył trzy żółte.

Jedni i drudzy wykorzystali wszystkie zmiany.