Liga czeska - 28. kolejka 2. ligi: FK Fotbal Trzyniec - FK Baník Sokolov 2-1 (1-0)

W pojedynku 28. kolejki czeskiej 2. ligi, który rozegrany został 5 lipca, zespół Fotbal Trzyniec zwyciężył z Banikiem Sokolov 2-1 (1-0). Mecz odbył się na Stadionie Rudolfa Labaje w Trzyńcu.

Yu Kang-Hyun 73'

Dotychczasowa historia spotkań między drużynami jest bardzo bogata. Na 25 starć jedenastka Banika Sokolov wygrała 11 razy i zanotowała pięć porażek oraz dziewięć remisów.

Już w początkowych minutach meczu dokonano zmiany. W 12. minucie Stanislav Vávra został zmieniony przez Yu Kang-Hyuna.

Szczęście uśmiechnęło się do zawodników Fotbal Trzyniec w 41. minucie spotkania, gdy Filip Hlúpik zdobył pierwszą bramkę. Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem drużyny Fotbal Trzyniec.

W 59. minucie sędzia pokazał kartkę Tomášowi Fryštákowi, piłkarzowi Banika Sokolov. W 60. minucie boisko opuścili piłkarze gości: Ondřej Machuča, Ondřej Štursa, a na ich miejsce weszli Šimon Šmehyl, Jakub Dvořák.

Szczęście uśmiechnęło się do zawodników Fotbal Trzyniec w 60. minucie spotkania, gdy Jiří Valenta strzelił z karnego drugiego gola. To już ósme trafienie tego piłkarz w sezonie.

Niedługo później Yu Kang-Hyun wywołał eksplozję radości wśród kibiców Banika Sokolov, zdobywając bramkę w 73. minucie pojedynku. W pierwszej minucie doliczonego czasu gry kartkę obejrzał Tomáš Wojnar z zespołu gospodarzy.

Drużynie Banika Sokolov zabrakło czasu, żeby zadać decydujący cios i spotkanie zakończyło się skromnym zwycięstwem jedenastki Fotbal Trzyniec.

Adam Tkadlec
 41′ Filip Hlúpik
Jan Vondra
Tomáš Omasta
Jakub Kopřiva
 60′ (k.) Jiří Valenta