Liga czeska - 27. kolejka FNL: 1. FC Brno - FC Hradec Králové 2-0 (1-0)

7 maja na Městský fotbalový stadion Srbská odbył się mecz 27. kolejki czeskiej FNL pomiędzy drużynami FC Brno i Hradca Kralove. Pojedynek zakończył się zwycięstwem FC Brno 2-0. Na stadionie zasiadło 4 018 widzów.

27. kolejka Czechy - 2. liga
2019-05-07 17:00 | Stadion: Městský fotbalový stadion Srbská | Widzów: 4018 | Arbiter: O. Pechanec
1. FC Brno
FC Hradec Králové
2
0
P. Štepanovský 42',83'

Występujące tu drużyny w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą 30 razy. Zespół Hradca Kralove wygrał aż 12 razy, zremisował 11, a przegrał tylko siedem.

Sędzia musiał opanować emocje piłkarzy już na początku meczu. W 15. minucie arbiter ukarał żółtą kartką Antonína Růseka z FC Brno, a w 23. minucie Miloša Kopečnego z drużyny przeciwnej.

W 27. minucie Michal Škoda został zmieniony przez Lukasza Magerę. W 40. minucie sędzia ukarał żółtą kartką Jakuba Šípeka, piłkarza Hradca Kralove.

Trzeba było trochę poczekać, aby Peter Štepanovský wywołał eksplozję radości wśród kibiców FC Brno, strzelając gola w 42. minucie starcia. To już ósme trafienie tego zawodnika w sezonie.

W ostatniej minucie pierwszej połowy za czerwoną kartkę zszedł z boiska Jakub Martinec osłabiając tym samym zespół gości. Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem drużyny FC Brno.

Między 46. a 76. minutą, boisko opuścili zawodnicy Hradca Kralove: Jiří Kateřiňák, Otto Urma, Jan Kvída, na ich miejsce weszli: Jan Kvída, Fahrudin Đurđević, Daniel Finěk. Także w drużynie przeciwnej trener zarządził roszady na boisku, miejsce Ondreja Pachlopníka, Šimona Šumbery zajęli: Jakub Přichystal, Ondřej Vintr. W 74. minucie arbiter ukarał żółtą kartką Jakuba Pokornego z Hradca Kralove, a w 80. minucie Ondřeja Sukupa z drużyny przeciwnej.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy FC Brno w 83. minucie spotkania, gdy Peter Štepanovský zdobył drugą bramkę. W 87. minucie sędzia pokazał żółtą kartkę Lukášowi Vraštilowi z FC Brno.

Do końca meczu wynik nie uległ zmianie. Starcie zakończyło się rezultatem 2-0.

Michal Leibl
80′ Ondřej Sukup
Jakub Martinec45′
87′ Lukáš Vraštil
Jakub Pokorný74′
Damián Bariš
Otto Urma
Ondřej Pachlopník
Robert Jukl
 42′, 83′ Peter Štepanovský
Jiří Kateřiňák
Šimon Šumbera
Adam Vlkanova
15′ Antonín Růsek
Filip Zorvan
Michal Škoda
Jakub Šípek40′

Arbiter wręczył dwie żółte kartki oraz jedną czerwoną zawodnikom Hradca Kralove w pierwszej połowie, natomiast w drugiej jedną żółtą. Piłkarze drużyny przeciwnej obejrzeli w pierwszej połowie jedną żółtą kartkę, a w drugiej dwie.

Jedni i drudzy wykorzystali wszystkie zmiany.