Liga czeska - 27. kolejka: FK Mladá Boleslav - FC FASTAV Zlín 1-1 (1-1)

2 czerwca na Lokotrans Aréna w Mladzie Boleslav odbyło się spotkanie 27. kolejki Ligi Czeskiej pomiędzy drużynami FK Mlada Boleslav i FASTAV Zlin. Pojedynek zakończył się remisem 1-1. Starcie obejrzało 125 widzów.

A. Tataev 21' (samob.)

Dotychczasowa historia spotkań między jedenastkami jest bardzo bogata. Na 30 meczów zespół FK Mlada Boleslav wygrał 15 razy i zanotował 11 porażek oraz cztery remisy.

Na pierwszą bramkę meczu trzeba było trochę poczekać. W 21. minucie bramkę samobójczą strzelił zawodnik FK Mlada Boleslav Aleksey Tataev.

Drużyna gości krótko cieszyła się prowadzeniem. Trwało to tylko dwie minuty, ponieważ zespół FK Mlada Boleslav doprowadził do remisu. Bramkę zdobył Lukáš Budínský. To już dziesiąte trafienie tego zawodnika w sezonie.

Jedyną kartkę w pierwszej połowie otrzymał David Doudera z FK Mlada Boleslav. Była to 28. minuta meczu. Na tym zakończyła się pierwsza połowa spotkania. Obie drużyny schodziły na przerwę przy wyniku 1-1.

Drugą połowę jedenastka FK Mlada Boleslav rozpoczęła w zmienionym składzie, za Davida Douderę wszedł Dominik Mašek. Także zespół FASTAV Zlin rozpoczął w zmienionym składzie, za Lamina Jawo wszedł Tomáš Poznar. W 57. minucie Marek Hlinka został zastąpiony przez Cheicka Oumara.

W 62. minucie w drużynie FK Mlada Boleslav doszło do zmiany. Ladislav Krobot wszedł za Dominika Janoska. Chwilę później trener FASTAV Zlin postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 66. minucie na plac gry wszedł Adnan Dżafić, a murawę opuścił Antonin Fantiš. Między 66. a 86. minutą, boisko opuścili zawodnicy FK Mlada Boleslav: Jiří Klíma, Marco Tulio, na ich miejsce weszli: Tomas Wagner, Michal Hubínek. Także w drużynie przeciwnej trener zarządził roszady na boisku, miejsce Róberta Matějova, Jakuba Janetzkiego zajęli: Lukáš Bartošák, Oleksandr Azatsky.

Między 71. a 89. minutą, arbiter starał się uspokoić grę pokazując dwie żółte kartki piłkarzom gospodarzy oraz dwie drużynie przeciwnej. W drugiej połowie nie padły bramki.

Stanislav Dostál
81′ 86′ Marco Tulio De Paula Medeiros
Petr Buchta
28′ 46′ David Douděra
Martin Cedidla
Jakub Klíma
Róbert Matějov66′
Antonín Křapka
Dominik Simerský
21′ (samob.) Aleksey Tataev
Marek Hlinka57′
Jaroslav Zelený
Jakub Janetzký77′
 23′ Lukáš Budínský
Petr Jiracek
62′ Dominik Janošek
Vakhtang Tchanturishvili
Tomáš Ladra
Antonín Fantiš66′
74′ Jiří Klíma
Lukáš Bartošák66′
86′ 89′ Michal Hubínek
Adnan Dżafić66′ 71′
46′ Dominik Mašek
Pedro Martínez García
62′ Ladislav Krobot
Cheick Oumar Conde57′ 84′
74′ Tomas Wagner
Tomáš Poznar46′

Z przebiegu meczu nie wynikało, że jedna z drużyn będzie potrafiła przechylić szalę zwycięstwa na swoją korzyść. Posiadanie piłki rozłożyło się równomiernie na obie drużyny. Remis od samego początku „wisiał w powietrzu”. Obie drużyny utrzymywały się przy piłce praktycznie tyle samo czasu. Mecz był bardzo wyrównany, od pierwszej do ostatniej minuty.

Jedenastka FK Mlada Boleslav zagrała bardzo agresywnie, co niestety przełożyło się na dużą liczbę fauli. Sędzia starał się panować nad sytuacją i chętnie wyciągał kolorowe kartoniki, niestety nawet to nie ochłodziło rozgrzanych głów zawodników. Piłkarze gospodarzy obejrzeli w meczu trzy żółte kartki, natomiast ich przeciwnicy dwie.

Drużyna gospodarzy w drugiej połowie dokonała czterech zmian. Natomiast zespół FASTAV Zlin w drugiej połowie wymienił pięciu graczy.