Liga czeska - 27. kolejka: FK Jablonec - Slovan Liberec 0-1 (0-0)

W spotkaniu 27. kolejki Ligi Czeskiej, które rozegrane zostało 2 czerwca, zespół Jablonca przegrał z Slovanem Liberec 0-1 (0-0). Mecz na Stadionie Střelnice w Jablonecu nad Nysą obejrzało 151 widzów.

T. Malinsky 80'

Występujące tu zespoły w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą 58 razy. Jedenastka Slovanu Liberec wygrała aż 27 razy, zremisowała 16, a przegrała tylko 15.

Kto by pomyślał, że już od pierwszego gwizdka sędziego piłkarze będą grać aż tak agresywnie. Sędzia miał dużo pracy, piłkarze skupiali się na polowaniu na nogi przeciwników i pewnie dlatego kibice nie obejrzeli w tym czasie żadnej bramki. Jedyną kartkę w pierwszej połowie arbiter przyznał Ondřejowi Karafiátowi z drużyny gości. Była to 29. minuta pojedynku.

W 54. minucie sędzia pokazał kartkę Tomaszowi Huebschmanowi, zawodnikowi gospodarzy. W 59. minucie za Jakuba Pešeka wszedł Martin Zeman.

Chwilę później trener Jablonca postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 61. minucie na plac gry wszedł Tomáš Pilík, a murawę opuścił Dominik Plestil. W 62. minucie arbiter ukarał żółtą kartką Martina Zemana z Slovanu Liberec, a w 69. minucie Tomáša Pilíka z drużyny przeciwnej. Trener Slovanu Liberec wyciągnął asa z rękawa i wpuścił na boisko Imada Rondicia. W bieżącym sezonie ten napastnik wchodził już jako rezerwowy sześć razy. Murawę musiał opuścić Jan Kuchta. To była dobra decyzja, ponieważ jego drużynie udało się strzelić zwycięskiego gola.

W 77. minucie sędzia pokazał kartkę Mihailowi Bălucie z Slovanu Liberec.

Pod koniec meczu jedyną bramkę meczu zdobył Tomas Malinsky dla zespołu Slovanu Liberec. Bramka padła w tej samej minucie. To już siódme trafienie tego piłkarz w sezonie.

Na sześć minut przed zakończeniem starcia w jedenastce Jablonca doszło do zmiany. Jan Chramosta wszedł za Jakuba Považanca. W 85. minucie arbiter przyznał kartkę Imadowi Rondiciowi z zespołu gości.

Taras Kacharaba
78′ Jakub Jugas
Ondřej Karafiát29′
Jan Krob
Jan Mikula
Dominik Plechaty
Mihail Alexandru Băluță77′
61′ Dominik Plestil
Jakub Hromada80′
54′ Tomasz Huebschman
Martin Koscelník
78′ Jan Matoušek
Tomas Malinsky  80′
84′ Jakub Považanec
Kamso Mara
Jan Sýkora
Jakub Pešek59′
78′ Martin Dolezal
Jan Kuchta69′
Jan Hanuš
Milan Knobloch
78′ Michal Jeřábek
Akhmed Alibekov80′
78′ Kasper Hämäläinen
Michal Beran
61′ 69′ Tomáš Pilík
Kristian Michal
Michal Cernák
Martin Zeman59′ 62′
84′ Jan Chramosta
Imad Rondić69′ 85′
78′ Tomas Docekal
Elvis Mashike Sukisa

To nie było ładne widowisko, piłkarze często faulowali, co powodowało przestoje w meczu i zniecierpliwienie na trybunach. Zawodnicy Jablonca otrzymali w meczu dwie żółte kartki, natomiast ich przeciwnicy cztery.

Drużyna gospodarzy w drugiej połowie dokonała pięciu zmian. Natomiast jedenastka Slovanu Liberec w drugiej połowie wykorzystała wszystkie zmiany.