Liga czeska - 27. kolejka: AC Sparta Praga - FK Teplice 3-0 (3-0)

W meczu 27. kolejki Ligi Czeskiej, który rozegrany został 3 czerwca, jedenastka Spartej Pragi wygrała z Teplicem 3-0 (3-0). Mecz na Generala Arena w Pradze obejrzało 120 widzów.

G. Kanga 25'

Występujące tu jedenastki w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą 51 razy. Drużyna Spartej Pragi wygrała aż 25 razy, zremisowała 16, a przegrała tylko 10.

Od pierwszych minut drużyna Spartej Pragi zawzięcie atakowała bramkę przeciwników. Linia obrony zespołu Teplica była jednak dobrze ustawiona i żaden z ataków nie zakończył się utratą bramki. Libor Kozak wywołał eksplozję radości wśród kibiców Spartej Pragi, zdobywając bramkę w 21. minucie starcia. Zawodnik ten strzela jak na zawołanie. To już jego dziewiąte trafienie w sezonie.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Spartej Pragi w 25. minucie spotkania, gdy Guélor Kanga strzelił z karnego drugiego gola. To już jedenaste trafienie tego zawodnika w sezonie.

Jedyną kartkę w pierwszej połowie arbiter przyznał Tomášowi Kučerze z Teplica. Była to 40. minuta pojedynku.

W 41. minucie swoją drugą bramkę w tym meczu zdobył Libor Kozak ze Spartej Pragi. Do końca starcia rezultat nie uległ zmianie. Spotkanie zakończyło się wynikiem 3-0.

Na murawie, jak to często zdarzało się Spartej Pradze w tym sezonie, pojawił się Andreas Vindheim, którego zadaniem było wzmocnienie szyków obronnych. Zmienił on w 46. minucie Adama Hložeka. Rezultat meczu pokazał, że zmiana była dobrym posunięciem trenera. Na drugą połowę drużyna Spartej Pragi wyszła w zmienionym składzie, za Davida Moberga-Karlssona wszedł Matěj Hanousek.

W 47. minucie sędzia ukarał żółtą kartką Pavela Čmovša z Teplica, a w 62. minucie Ladislava Krejčíego z drużyny przeciwnej. W 63. minucie Ladislav Krejčí został zastąpiony przez Michala Travnika. A kibice Teplica nie mogli już doczekać się wprowadzenia Pavela Moulisa. W bieżącym sezonie ten pomocnik wchodził już jako rezerwowy pięć razy. Murawę musiał opuścić Jakub Maresz.

Między 65. a 82. minutą, boisko opuścili zawodnicy Teplica: Daniel Trubač, Patrik Žitný, Matěj Hýbl, na ich miejsce weszli: David Černý, Matěj Radosta, Igor Paradin. Także w drużynie przeciwnej trener zarządził roszady na boisku, miejsce Borzka Doczkala, Libora Kozaka zajęli: Adam Karabec, Benjamin Tetteh.

Matěj Hýbl82′
71′ Borzek Doczkal
Evgeni Nazarov
Martin Frýdek Jr.
Tomáš Vondrášek
 25′ (k.) Guélor Kanga Kaku
Tomáš Kučera40′
62′ 63′ Ladislav Krejčí
Lukasz Mareczek
46′ David Moberg-Karlsson
Daniel Trubač65′
Michal Sáček
Patrik Žitný77′
46′ Adam Hložek
Jakub Maresz65′
 21′, 41′ 79′ Libor Kozak
Jakub Řezníček
Florin Constantin Nita
Jakub Diviš
46′ Matěj Hanousek
Igor Paradin82′
46′ Andreas Vindheim
Jan Shejbal
71′ Adam Karabec
Jakub Emmer
Georges Constant Mandjeck
Pavel Moulis65′
63′ Michal Travnik
Matěj Radosta77′
79′ Benjamin Tetteh
David Černý65′

Arbiter pokazał jedną żółtą kartkę piłkarzom Spartej Pragi, a zawodnikom gości przyznał dwie.

Jedenastka gospodarzy w drugiej połowie wymieniła pięciu zawodników. Natomiast zespół Teplica w drugiej połowie wymienił czterech zawodników.