Liga czeska - 27. kolejka 2. ligi: Viktoria Żiżkov Praga - MFK Vítkovice 2-0 (1-0)

8 maja na Efotbal aréna w Pradze odbyło się spotkanie 27. kolejki czeskiej 2. ligi pomiędzy drużynami Viktorii Żiżkov i Vitkovice. Pojedynek zakończył się zwycięstwem Viktorii Żiżkov 2-0. Starcie obejrzało 1 047 widzów.

E. Sukisa 85'

Występujące tu zespoły w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą 13 razy. Drużyna Viktorii Żiżkov wygrała aż 10 razy, zremisowała raz, a przegrała tylko dwa.

Kto by pomyślał, że już od pierwszego gwizdka sędziego piłkarze będą grać aż tak agresywnie. Sędzia miał dużo pracy, piłkarze skupiali się na polowaniu na nogi przeciwników i pewnie dlatego kibice nie obejrzeli w tym czasie żadnej bramki. Po pół godzinie gry kartkę otrzymał Augusto Quintero z drużyny gospodarzy.

W 30. minucie Jan Matěj został zastąpiony przez Ondřeja Chvěję.

Szczęście uśmiechnęło się do zawodników Viktorii Żiżkov w 38. minucie spotkania, gdy Jakub Urbanec strzelił z karnego pierwszego gola. W 45. minucie sędzia ukarał kartkami Davida Šimka z Viktorii Żiżkov i Romana Holiša z drużyny gości.

Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem zespołu Viktorii Żiżkov.

Między 46. a 83. minutą, boisko opuścili zawodnicy Viktorii Żiżkov: Augusto Quintero, Filip Kubala, Luboš Tusjak, na ich miejsce weszli: Igor Sukenník, Elvis Sukisa, Josef Bazal. Także w drużynie przeciwnej trener zarządził roszady na boisku, miejsce Jiříego Januški, Filipa Kaloča zajęli: David Pašek, Martin Motycka. Arbiter wręczył żółte kartki zawodnikom Vitkovice: Vaclavowi Cvernie w 53. i Davidowi Mikuli w 57. minucie.

Jedenastka Vitkovice ruszyła do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację wykorzystał zespół gospodarzy, zdobywając kolejną bramkę. Na pięć minut przed zakończeniem meczu wynik ustalił Elvis Sukisa.

W 87. minucie sędzia ukarał żółtą kartką Michala Surzyna z Vitkovice, a w 90. minucie Martina Antla z drużyny przeciwnej. Do końca pojedynku rezultat nie uległ zmianie. Spotkanie zakończyło się wynikiem 2-0.

David Simkanič
90′ Martin Antl
Josef Celba
Isaac Muleme
Václav Cverna53′
45′ David Šimek
Roman Holiš45′
 38′ (k.) Jakub Urbanec
Michal Surzyn87′
Ondřej Žežulka
Martin Bzirský
30′ Augusto Alexi Quintero Batioja
Tomáš Vasiljev

Drużyna Viktorii Żiżkov była w posiadaniu piłki przez 62 procent czasu gry, przełożyło się to na zwycięstwo w tym starciu. Wyjątkowa nieporadność napastników Vitkovice była aż nadto widoczna. W ciągu 90 minut meczu nie oddali żadnego celnego strzału.

Arbiter w pierwszej połowie pokazał jedną żółtą kartkę piłkarzom gości, natomiast w drugiej trzy. Zawodnicy Viktorii Żiżkov obejrzeli w pierwszej połowie dwie żółte kartki, a w drugiej jedną mniej.

Obie jedenastki wykorzystały wszystkie zmiany.