Liga czeska - 27. kolejka 2. ligi: FK Usti nad Łabą - FK Varnsdorf 0-2 (0-0)

W meczu 27. kolejki czeskiej 2. ligi, który rozegrany został 8 maja, zespół FK Usti przegrał z Varnsdorfem 0-2 (0-0). Mecz na Městský stadion w Uściu nad Łabą obejrzało 1 371 widzów.

27. kolejka Czechy - 2. liga
2019-05-08 18:00 | Stadion: Městský stadion | Widzów: 1371 | Arbiter: K. Hanousek
FK Usti nad Łabą
FK Varnsdorf
0
2
J. Barac 86'
P. Schön 90'

Występujące tu drużyny w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą 19 razy. Jedenastka Varnsdorfu wygrała aż osiem razy, zremisowała siedem, a przegrała tylko cztery.

Początek spotkania nie zapowiadał emocjonującego meczu. Piłkarze starali się wypracowywać sytuacje, ale gra nie kleiła się obu drużynom. Sędzia miał niewiele pracy. Dopiero w trzecim kwadransie coś zaczęło się dziać na boisku. Jedyną kartkę w meczu arbiter wręczył Petrowi Kodešowi z Varnsdorfu. Była to 41. minuta pojedynku.

Pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 0-0.

W 61. minucie Dominik Šup został zastąpiony przez Lukáša Matějkę. Między 64. a 81. minutą, boisko opuścili zawodnicy Varnsdorfu: Bojan Dordič, Ondřej Kocourek, Ondrej Rudzan, na ich miejsce weszli: Adam Ondráček, Patrik Schön, Jakub Barac. Także w drużynie przeciwnej trener zarządził roszady na boisku, miejsce Michala Bíleka, Daniela Richtera zajęli: Jiří Miskovič, Marek Krátký.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Varnsdorfu w 86. minucie spotkania, gdy Jakub Barac zdobył pierwszą bramkę.

Drużyna FK Usti ruszyła do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację szybko wykorzystała jedenastka gości, strzelając kolejnego gola. W doliczonej drugiej minucie starcia na listę strzelców wpisał się Patrik Schön.

Do końca spotkania rezultat nie uległ zmianie. Pojedynek zakończył się wynikiem 0-2.