Liga czeska - 27. kolejka 2. ligi: FK Prostějov - FC Vysočina Jihlava 1-1 (1-0)

8 maja na Stadionie 1. SK Prostějov w Prościejowie odbył się mecz 27. kolejki czeskiej 2. ligi pomiędzy drużynami Prostejovu i Vysocinej Jihlavy. Starcie zakończyło się remisem 1-1. Na stadionie zasiadło 1 024 widzów.

27. kolejka Czechy - 2. liga
2019-05-08 17:00 | Stadion: Stadion 1. SK Prostějov | Widzów: 1024 | Arbiter: J. Vojkovsky
FK Prostějov
FC Vysočina Jihlava
1
1
J. Vošahlík 40'
P. Šulc 90'

Drużyny nie spotykały się na boisku zbyt często. Na siedem pojedynków jedenastka Prostejovu wygrała dwa razy, ale więcej przegrywała, bo cztery razy. Jeden mecz zakończył się remisem.

Pierwszym ważniejszym wydarzeniem w meczu było ukaranie zawodnika. Na sześć minut przed zakończeniem pierwszej połowy sędzia przyznał kartkę Jakubowi Petrowi z zespołu gości.

Pod koniec pierwszej połowy to zawodnicy Prostejovu otworzyli wynik. W 40. minucie na listę strzelców wpisał się Jan Vošahlík.

W pierwszej minucie doliczonego czasu gry kartkę dostał Jan Vošahlík, piłkarz Prostejovu. Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem drużyny Prostejovu.

Drugą połowę jedenastka Vysocinej Jihlavy rozpoczęła w zmienionym składzie, za Jana Javurka wszedł Filip Vedral. W 57. minucie kartką został ukarany Pavel Šulc, zawodnik gości.

W 66. minucie Oleksandr Pernatskiy został zmieniony przez Josefa Pančochářa. Między 68. a 89. minutą, boisko opuścili zawodnicy Prostejovu: David Píchal, Jan Koudelka, na ich miejsce weszli: Dmytro Zhykol, Michal Zapletal. Także w drużynie przeciwnej trener zarządził roszady na boisku, miejsce Ondřeja Machučy, Jakuba Petra zajęli: Lamin Jawo, Samuel Šefčík. W 79. minucie arbiter pokazał kartkę Laminowi Jawie z Vysocinej Jihlavy.

Mimo że zespół Vysocinej Jihlavy nie grzeszy umiejętnością konstruowania sytuacji strzeleckich, na 89 ataków oddał tylko trzy celne strzały, to w końcu zdobył długo wyczekiwaną przez ich kibiców bramkę. W doliczonej trzeciej minucie spotkania wynik ustalił Pavel Šulc.

Do końca starcia wynik nie uległ zmianie. Pojedynek zakończył się rezultatem 1-1.

Pavel Šulc  90′ 57′
 40′ (k.) 45′ Jan Vošahlík
Lukáš Vaculík
Karel Kroupa
Lukáš Zoubele
David Píchal
Jiří Klíma

Piłkarze gospodarzy otrzymali w meczu jedną żółtą kartkę, a ich przeciwnicy trzy.