Liga czeska - 27. kolejka 2. ligi: FC Sellier & Bellot Vlašim - FK Fotbal Trzyniec 0-3 (0-1)

8 maja na Stadionie Kollárova ulice odbył się pojedynek 27. kolejki czeskiej 2. ligi pomiędzy drużynami FC Vlašim i Fotbal Trzyniec. Mecz zakończył się zwycięstwem Fotbal Trzyniec 3-0. Spotkanie obejrzało 520 widzów.

27. kolejka Czechy - 2. liga
2019-05-08 17:00 | Stadion: Stadion Kollárova ulice | Widzów: 520 | Arbiter: J. Petřík
R. Dedič 64'

Występujące tu jedenastki w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą 17 razy. Drużyna FC Vlašim wygrała aż 10 razy, zremisowała trzy, a przegrała tylko cztery.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Fotbal Trzyniec w drugiej minucie spotkania, gdy Martin Janošík strzelił pierwszego gola.

Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem jedenastki Fotbal Trzyniec.

Drugą połowę drużyna FC Vlašim rozpoczęła w zmienionym składzie, za Petra Výbornego wszedł Ladislav Janda. Także zespół Fotbal Trzyniec wyszedł w zmienionym składzie, za Luisa Arroya wszedł Martin Samiec. W 58. minucie Petr Plachý zastąpił Ondřeja Novotnego.

Drużyna FC Vlašim ruszyła do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację wykorzystała jedenastka gości, zdobywając kolejną bramkę. W tej samej minucie na listę strzelców wpisał się Tomáš Weber.

Niedługo później Rene Dedic wywołał eksplozję radości wśród kibiców Fotbal Trzyniec, strzelając kolejnego gola w 64. minucie starcia. Zawodnik ten strzela jak na zawołanie. To już jego siódme trafienie w sezonie.

W 67. minucie Ilya Shabanov został zmieniony przez Davida Skopca, co miało wzmocnić zespół FC Vlašim. Trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Tomáša Omastę na Lukáša Buchvaldka w 71. minucie oraz Martina Janošíka na Lukasa Ciencialę w tej samej minucie. Do końca spotkania rezultat nie uległ zmianie. Mecz zakończył się wynikiem 0-3.