Reklama

Reklama

Liga czeska - 27. kolejka 2. ligi: Dynamo Czeskie Budziejowice - MFK Chrudim 3-1 (0-1)

W starciu 27. kolejki czeskiej 2. ligi, które rozegrane zostało 8 maja, drużyna Dynamo wygrała z Chrudimem 3-1 (0-1). Mecz na Fotbalový stadion Střelecký ostrov w Czeskich Budziejowicach obejrzało 2 394 widzów.

27. kolejka Czechy - 2. liga
2019-05-08 17:00 | Stadion: Fotbalový stadion Střelecký ostrov | Widzów: 2394 | Arbiter: K. Hrubes
Dynamo Czeskie Budziejowice
MFK Chrudim
3
1
DO PRZERWY  0-1
I. Táborský 61',62' 
P. Čavoš 89' 
R. Čáp 5' 

Obie drużyny grały dotychczas ze sobą tylko raz. Mecz zakończył się remisem.

Reklama

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Fani jeszcze dobrze nie rozsiedli się na trybunach, a już padł pierwszy gol w tym spotkaniu. W pierwszych minutach meczu na listę strzelców wpisał się Roman Čáp.

Jedyną kartkę w pierwszej połowie otrzymał Lukáš Mastík z drużyny gości. Była to 42. minuta pojedynku. Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem jedenastki Chrudimu.

Zawodnicy Dynamo otrząsnęli się z chwilowego letargu. Ruszyli do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Ich wysiłki przyniosły efekt. W 61. minucie Ivo Táborský wyrównał wynik meczu. Piłkarz ten strzela jak na zawołanie. To już jego ósme trafienie w sezonie.

Natychmiast po stracie bramki zespół Dynamo objął prowadzenie. Gola na 2-1 strzelił po raz drugi w 62. minucie Ivo Táborský.

W 71. minucie Martin Sulik zastąpił Lukáša Krajáka. Między 77. a 88. minutą, boisko opuścili piłkarze Dynamo: Peter Grajciar, Lukáš Provod, na ich miejsce weszli: Filip Havelka, Patrik Brandner. Także w drużynie przeciwnej trener zarządził roszady na boisku, miejsce Milana Ujeca, Romana Čápa zajęli: Tomáš Froněk, Petr Rybička. Na 11 minut przed zakończeniem meczu arbiter ukarał kartką Sebastiena Langra, zawodnika gości.

Jedenastka Chrudimu ruszyła do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację wykorzystała drużyna gospodarzy, zdobywając kolejną bramkę. W 89. minucie wynik na 3-1 podwyższył Patrik Čavoš.

W pierwszej minucie doliczonego czasu gry w zespole Dynamo doszło do zmiany. Roman Wermke wszedł za Ladislava Martana. Do końca pojedynku rezultat nie uległ zmianie. Spotkanie zakończyło się wynikiem 3-1.

3
1
Dynamo Czeskie Budziejowice
MFK Chrudim
Staněk
Havel
Helešic
Kladrubský
Novák
Čavoš
Grajciar
Javorek
Martan
Provod
Táborský
2
Mrázek
Hlavsa
Krčál
Mastík
Řezníček
Vencl
Čáp
Dostálek
Langr
Sulík
Ujec
SKŁADY
Dynamo Czeskie Budziejowice
MFK Chrudim
Jindřich Staněk
Lukáš Mrázek
Lukáš Havel
Jaroslav Hlavsa
Matěj Helešic
Jakub Krčál
Jirzi Kladrubsky
Lukáš Mastík42′
Pavel Novák
Vojtěch Řezníček
 89′ Patrik Čavoš
Ondřej Vencl
Peter Grajciar
Roman Čáp  5′
Petr Javorek
Tomáš Dostálek
Ladislav Martan
Sebastien Langr79′
Lukáš Provod
Martin Sulík
 61′, 62′ Ivo Táborský
Milan Ujec

Sędzia nie ukarał piłkarzy Dynamo żadną kartką, natomiast zawodnikom gości przyznał dwie żółte.

Jedni i drudzy wykorzystali wszystkie zmiany w drugiej połowie.

Już w najbliższą sobotę zespół Chrudimu rozegra kolejny mecz u siebie. Jego rywalem będzie FC Sellier & Bellot Vlašim. Natomiast w niedzielę FC Vysočina Jihlava będzie gościć jedenastkę Dynamo.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje