Liga czeska - 27. kolejka 2. ligi: Dukla Praga - MFK Chrudim 3-0 (2-0)

27 czerwca na Stadionie Juliska w Pradze odbyło się starcie 27. kolejki czeskiej 2. ligi pomiędzy drużynami Dukli Praga i Chrudimu. Mecz zakończył się zwycięstwem Dukli Praga 3-0. Pojedynek obejrzało 462 widzów.

D. Preisler 53'

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Dukli Praga w czwartej minucie spotkania, gdy Bastian Ayong zdobył pierwszą bramkę.

Jedyną kartkę w pierwszej połowie sędzia pokazał Bastianowi Ayongowi z Dukli Praga. Była to 30. minuta spotkania.

Trzeba było trochę poczekać, aby Daniel Kozma wywołał eksplozję radości wśród kibiców Dukli Praga, strzelając kolejnego gola w 33. minucie meczu. Do końca pierwszej połowy żadnej z drużyn nie udało się zmienić wyniku meczu.

Drugą połowę zespół Chrudimu rozpoczął w zmienionym składzie, za Ladislava Mužíka, Tomáša Dostáleka, Petra Rybičkę weszli Ondřej Kesner, Jan Nikodem, Jan Havlena.

Szczęście uśmiechnęło się do zawodników Dukli Praga w 53. minucie spotkania, gdy Dominik Preisler zdobył trzecią bramkę. Piłkarz ten strzela jak na zawołanie. To już jego szóste trafienie w sezonie.

W 66. minucie za Bastiana Ayonga wszedł Štěpán Krunert. Między 66. a 83. minutą, boisko opuścili piłkarze Dukli Praga: Mohamed Doumbia, Daniel Souček, Dominik Preisler, Lukáš Holík, na ich miejsce weszli: Marek Fábry, Ondřej Ullman, Vojtěch Hadaščok, Róbert Kovaľ. Także w drużynie przeciwnej trener zarządził roszady na boisku, miejsce Denisa Krištofa, Petra Drahoša zajęli: Jirí Janoušek, Jakub Krčál. Między 67. a 77. minutą, arbiter starał się uspokoić grę pokazując dwie żółte kartki zawodnikom Dukli Praga oraz dwie drużynie przeciwnej.

Do końca starcia wynik nie uległ zmianie. Pojedynek zakończył się rezultatem 3-0.

Simon Zíma
 33′ Daniel Kozma
Petr Drahoš77′
77′ Jiří Piroch
Jaroslav Hlavsa
 53′ Dominik Preisler
Petr Rybička
 4′ 30′ Bastian Karsten Ayong
Daniel Vašulín

Wyjątkowa nieporadność napastników Chrudimu była aż nadto widoczna. W ciągu 90 minut meczu nie oddali żadnego celnego strzału.

Sędzia przyznał trzy żółte kartki zawodnikom Dukli Praga, a piłkarzom gości pokazał dwie.

Obie drużyny wymieniły po pięciu graczy w drugiej połowie.