Liga czeska - 27. kolejka: 1. FK Pribram - Slavia Praga 0-1 (0-0)

2 czerwca na Energon Aréna w Przybramiu odbyło się starcie 27. kolejki Ligi Czeskiej pomiędzy drużynami FK Pribram i Slavii Praga. Pojedynek zakończył się zwycięstwem Slavii Praga 1-0. Na stadionie stawiło się 120 widzów.

P. Musa 82'

Występujące tu jedenastki w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą 37 razy. Drużyna Slavii Praga wygrała aż 22 razy, zremisowała osiem, a przegrała tylko siedem.

Od początku meczu, aż do przerwy, próby rozgrywania piłki nie przynosiły efektów po obu stronach. Pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 0-0.

W 59. minucie Lukáš Masopust został zastąpiony przez Patrika Hellebranda. W 68. minucie w zespole FK Pribram doszło do zmiany. Lukáš Pazdera wszedł za Emmanuela Antwiego.

Trener FK Pribram postanowił zagrać agresywniej. W tej samej minucie zmienił obrońcę Jana Kvídę i na pole gry wprowadził napastnika Michala Škodę, który w bieżącym sezonie ma na koncie sześć bramek. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko wyjdzie na prowadzenie. Jednak pomylił się - pomimo zmiany taktyki jego jedenastka wciąż miała problemy ze skutecznością. W 69. minucie Ladislav Takács został zmieniony przez Petara Musę, co miało wzmocnić drużynę Slavii Praga. Niewiele później trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Filipa Zorvana na Miroslava Slepiczkę.

Wysiłki podejmowane przez zespół Slavii Praga w końcu przyniosły efekt bramkowy. W 82. minucie Petar Musa dał prowadzenie swojej jedenastce.

Chwilę później trener Slavii Praga postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 87. minucie na plac gry wszedł Abdulla Helal, a murawę opuścił Stanislav Tecl. Na dwie minuty przed zakończeniem spotkania w drużynie Slavii Praga doszło do zmiany. Michal Frydrych wszedł za Nicolae Stanciu. Na boisku zrobiło się niespokojnie. Aby opanować sytuację w pierwszej minucie doliczonego czasu gry, sędzia przyznał żółte kartki zawodnikom jedenastki gości: Abdulli Helal i Patrikowi Hellebrandowi.

Ondřej Kolář
68′ Jan Kvída
Ladislav Takács69′
68′ Emmanuel Antwi
David Zima
Soufiane Dramé
Lukáš Masopust59′
83′ Jan Rezek
Lukáš Provod
84′ Karel Soldát
Nicolae Claudiu Stanciu88′
75′ Filip Zorvan
Ibrahim Benjanim Traore
Matěj Polidar
Stanislav Tecl87′
Ondřej Kočí
Přemysl Kovář
83′ Mihailo Cmiljanović
Michal Frydrych88′
68′ Lukáš Pazdera
Mohamed Tijani
David Šimek
Oscar Dorley
84′ Pavel Hajek
Patrik Hellebrand59′ 90′
75′ Miroslav Slepiczka
Abdulla Yusuf Helal87′ 90′
68′ Michal Škoda
Petar Musa69′  82′

To był brutalny mecz. Obie drużyny koncentrowały się bardziej na faulowaniu przeciwnika niż na strzelaniu goli. Arbiter nie ukarał zawodników FK Pribram żadną kartką, natomiast piłkarzom gości pokazał dwie żółte.

Zespół FK Pribram w drugiej połowie wymienił pięciu graczy. Natomiast drużyna gości w drugiej połowie wymieniła czterech zawodników.