Liga czeska - 27. kolejka: 1. FC Slovácko - MFK Karwina 2-0 (2-0)

3 czerwca na Městský fotbalový stadion Miroslava Valenty w Uherském Grodziszczu odbył się pojedynek 27. kolejki Ligi Czeskiej pomiędzy drużynami FC Slovácko i MFK Karwina. Mecz zakończył się zwycięstwem FC Slovácko 2-0. Na boisku mogliśmy zobaczyć Marka Polášeka występującego w FC Slovácko.

27. kolejka Czechy - Liga Czeska
2020-06-03 18:00 | Stadion: Městský fotbalový stadion Miroslava Valenty | Arbiter: P. Kralovec
1. FC Slovácko
MFK Karwina
2
0
M. Havlík 4'
V. Daníček 38'

Występujące tu jedenastki w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą 11 razy. Drużyna FC Slovácko wygrała aż pięć razy, zremisowała cztery, a przegrała tylko dwa.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Fani jeszcze dobrze nie rozsiedli się na trybunach, a już padł pierwszy gol w tym spotkaniu. W czwartej minucie Marek Havlík dał prowadzenie swojemu zespołowi.

W 20. minucie Vojtěch Smrž został zastąpiony przez Marka Janečkę.

Szczęście uśmiechnęło się do zawodników FC Slovácko w 38. minucie spotkania, gdy Vlastimil Daníček zdobył z rzutu karnego drugą bramkę. Do końca starcia rezultat nie uległ zmianie. Spotkanie zakończyło się wynikiem 2-0.

Między 46. a 74. minutą, boisko opuścili zawodnicy MFK Karwina: Abdulrahman Taiwo, Vukadin Vukadinovic, Adriel Ba, na ich miejsce weszli: David Guba, Muhamed Tijani, Fabrício. Także w drużynie przeciwnej trener zarządził roszady na boisku, miejsce Tomáša Zajíca, Milana Petrżeli zajęli: Václav Jurečka, Michal Kohút. W 60. minucie kartkę dostał Pavel Dvořák z jedenastki gospodarzy.

Trener MFK Karwina wyciągnął asa z rękawa i wpuścił na boisko Stivana Petkova. W bieżącym sezonie ten napastnik wchodził już jako rezerwowy sześć razy. Murawę musiał opuścić Kristi Qose. Na sześć minut przed zakończeniem meczu arbiter ukarał kartką Milana Rundicia, piłkarza MFK Karwina. Po chwili trener FC Slovácko postanowił bronić wyniku. W trzeciej minucie doliczonego czasu starcia postawił na defensywę. Za pomocnika Jana Navrátila wszedł Tomáš Vincour, typowy obrońca, który miał pomóc swojej drużynie obronić wynik. Trener okazał się dobrym strategiem, jego decyzja pozwoliła zespołowi gospodarzy utrzymać prowadzenie.

Milan Rundić84′
 38′ (k.) Vlastimil Daníček
Martin Šindelář
 4′ Marek Havlík
Adriel D'Avila Ba Loua74′
Jan Kalabiška
Marek Hanousek
90′ Jan Navrátil
Jan Moravec
69′ Milan Petrżela
Kristi Qose75′
90′ Lukáš Sadílek
Vojtěch Smrž20′
60′ 85′ Pavel Dvořák
Vukadin Vukadinovic46′
69′ Tomáš Zajíc
Abdulrahman Taiwo46′
Radek Porcal
Martin Pastornický
Patrik Šimko
Eduardo Gonzaga Mendes Santos74′
90′ Tomáš Vincour
David Guba46′
69′ Michal Kohút
Marek Janečka20′
85′ Daniel Mareček
Ivan Zhelizko
90′ Marek Polášek
Stivan Petkov75′
69′ Václav Jurečka
Muhamed Tijani46′

Drużyna MFK Karwina miała dziewięć szans na strzelenie bramki z rzutu rożnego.

Zawodnicy obu drużyn obejrzeli po jednej żółtej kartce.