Liga czeska - 26. kolejka: Viktoria Pilzno - FK Mladá Boleslav 7-1 (4-0)

W meczu 26. kolejki Ligi Czeskiej, który rozegrany został 30 maja, drużyna Viktorii Pilzno wysoko wygrała z FK Mlada Boleslav 7-1 (4-0). Mecz na Doosan Aréna w Pilznie obejrzało 80 widzów.

Jiří Klíma 84'

Dotychczasowa historia spotkań między zespołami jest bardzo bogata. Na 43 pojedynki jedenastka Viktorii Pilzno wygrała 19 razy i zanotowała 14 porażek oraz 10 remisów.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Szczęście uśmiechnęło się do zawodników Viktorii Pilzno w ósmej minucie spotkania, gdy Aleš Čermák zdobył pierwszą bramkę.

Zespół FK Mlada Boleslav ruszył do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację wykorzystała drużyna gospodarzy, strzelając kolejnego gola. W 23. minucie Aleš Čermák po raz drugi strzelił gola zmieniając wynik na 2-0.

Pod koniec pierwszej połowy rozwiązał się worek z bramkami. Widzowie mieli powody do zadowolenia. Na kwadrans przed końcem pierwszej połowy celnym strzałem popisał się Jean-David Beauguel. Piłkarz ten strzela jak na zawołanie. To już jego piąte trafienie w sezonie.

Niedługo później Milan Havel wywołał eksplozję radości wśród kibiców Viktorii Pilzno, zdobywając kolejną bramkę w 43. minucie meczu.

Trener FK Mlada Boleslav wyciągnął asa z rękawa i wpuścił na boisko Jiříego Klímę. W bieżącym sezonie ten napastnik wchodził już jako rezerwowy 16 razy i ma na koncie dwa strzelone gole. Murawę musiał opuścić Tomáš Ladra. Posunięcie trenera było słuszne. Jiříego Klímę zdobył pierwszą bramkę w 84. minucie spotkania. Na drugą połowę zespół FK Mlada Boleslav wyszedł w zmienionym składzie, za Tomasa Wagnera wszedł Ladislav Krobot.

W 52. minucie Aleš Čermák został zastąpiony przez Tomáša Hořavę.

W tej samej minucie swojego trzeciego gola w tym meczu strzelił Aleš Čermák z Viktorii Pilzno. W 53. minucie w jedenastce Viktorii Pilzno doszło do zmiany. Luděk Pernica wszedł za Lukasza Hejdę.

W tej samej minucie trener Viktorii Pilzno postanowił skorzystać ze swojego jokera i na plac gry wszedł Tomáš Chorý, a murawę opuścił Jean-David Beauguel. Tomáš Chorý bardzo przysłużył się swojej drużynie strzelając jedną bramkę. Był to już jego czwarty gol w tegorocznych rozgrywkach.

Szczęście uśmiechnęło się do zawodników Viktorii Pilzno w 56. minucie spotkania, gdy Tomáš Chorý zdobył szóstą bramkę. To już czwarte trafienie tego piłkarz w sezonie.

W 60. minucie Pavel Bucha został zmieniony przez Ondřeja Mihálika, a za Jakuba Brabca wszedł na boisko Roman Hubnik, co miało wzmocnić jedenastkę Viktorii Pilzno. W niedługim czasie trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Ondreja Mazucha na Marca Tulia.

Szczęście uśmiechnęło się do zawodników Viktorii Pilzno w 80. minucie spotkania, gdy Ondřej Mihálik strzelił siódmego gola. Na osiem minut przed zakończeniem spotkania w jedenastce FK Mlada Boleslav doszło do zmiany. Vojtech Stransky wszedł za Davida Douderę. W 84. minucie bramkę pocieszenia zdobył z rzutu karnego Jiří Klíma.

W 86. minucie w drużynie FK Mlada Boleslav doszło do zmiany. Anderson Arroyo wszedł za Jakuba Fulneka. Do końca pojedynku rezultat nie uległ zmianie. Starcie zakończyło się wynikiem 7-1.

Jan Šeda
75′ Jakub Brabec
David Doudera82′
 43′ Milan Havel
Jakub Klíma
53′ Lukasz Hejda
Antonín Křapka
60′ Pavel Bucha
Ondrej Mazuch66′
 8′, 23′, 52′ 52′ Aleš Čermák
Tomáš Ladra46′
 31′ 53′ Jean-David Beauguel
Tomas Wagner46′
Dominik Sváček
Jan Stejskal
Adam Hlouszek
Anderson Arroyo Córdoba86′
75′ Roman Hubnik
Marco Tulio De Paula Medeiros66′
53′ Luděk Pernica
Lukáš Budínský
52′ Tomáš Hořava
Jiří Klíma46′  84′ (k.)
53′  56′ Tomáš Chorý
Ladislav Krobot46′
60′  80′ Ondřej Mihálik
Vojtech Stransky82′

Jedenastka Viktorii Pilzno zdominowała rywali na boisku. Przeprowadziła o wiele więcej groźnych ataków na bramkę przeciwników, oddała 15 celnych strzałów.

Sędzia nie przyznał żadnych kartek, mimo zdarzających się fauli.

Obie drużyny wymieniły po pięciu zawodników w drugiej połowie.