Liga czeska - 26. kolejka: Slavia Praga - FK Jablonec 5-0 (2-0)

30 maja na Sinobo Stadium w Pradze odbył się pojedynek 26. kolejki Ligi Czeskiej pomiędzy drużynami Slavii Praga i Jablonca. Mecz zakończył się zwycięstwem Slavii Praga 5-0. Na stadionie zasiadło 90 widzów.

Abdulla Yusuf Helal 78'

Dotychczasowa historia spotkań między jedenastkami jest bardzo bogata. Na 55 spotkań zespół Slavii Praga wygrał 18 razy i zanotował 13 porażek oraz 24 remisy.

Od pierwszych minut zespół Slavii Praga zawzięcie atakował bramkę przeciwników. Linia obrony drużyny Jablonca była jednak dobrze ustawiona i żaden z ataków nie zakończył się utratą bramki. Szczęście uśmiechnęło się do zawodników Slavii Praga w 21. minucie spotkania, gdy Nicolae Stanciu zdobył z rzutu karnego pierwszą bramkę.

Jedyną kartkę w pierwszej połowie obejrzał Miloš Kratochvíl z Jablonca. Była to 26. minuta meczu.

Drużyna gości ruszyła do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację szybko wykorzystała jedenastka Slavii Praga, strzelając kolejnego gola. W 29. minucie na listę strzelców wpisał się Tomáš Holeš.

Do końca pierwszej połowy żadnej z drużyn nie udało się zmienić wyniku meczu.

Po przerwie rozwiązał się worek z bramkami. Widzowie mieli powody do zadowolenia. W 56. minucie wynik na 3-0 podwyższył Lukáš Provod.

Prawie natychmiast Stanislav Tecl wywołał eksplozję radości wśród kibiców Slavii Praga, zdobywając kolejną bramkę w 61. minucie spotkania. Kibice Slavii Praga nie mogli już doczekać się wprowadzenia Ibrahima Traorego. W bieżącym sezonie ten pomocnik wchodził już jako rezerwowy siedem razy i ma na koncie dwa strzelone gole. Murawę musiał opuścić Tomáš Holeš. To była dobra decyzja, ponieważ jego drużynie udało się strzelić kolejną bramkę.

W 65. minucie Lukáš Masopust zastąpił Patrika Hellebranda. Między 65. a 78. minutą, boisko opuścili zawodnicy Slavii Praga: Stanislav Tecl, Nicolae Stanciu, Ondřej Kúdela, na ich miejsce weszli: Petar Musa, Abdulla Helal, Michal Frydrych. Także w drużynie przeciwnej trener zarządził roszady na boisku, miejsce Jana Chramosty, Kaspra Hämäläinena zajęli: Tomas Docekal, Alejandro Acosta.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Slavii Praga w 78. minucie spotkania, gdy Abdulla Helal strzelił z karnego piątego gola. W 85. minucie sędzia ukarał kartką Tomasa Docekala, zawodnika Jablonca.

Na cztery minuty przed zakończeniem starcia w zespole Jablonca doszło do zmiany. Michal Cernák wszedł za Dominika Plestila. Do końca meczu rezultat nie uległ zmianie. Spotkanie zakończyło się wynikiem 5-0.

Michal Jeřábek
 29′ 65′ Tomáš Holeš
Jan Krob
78′ Ondřej Kúdela
Dominik Plestil86′
Ladislav Takács
David Štěpánek
David Zima
Kasper Hämäläinen76′
65′ Lukáš Masopust
Miloš Kratochvíl26′
 56′ Lukáš Provod
Tomáš Pilík
 21′ (k.) 73′ Nicolae Claudiu Stanciu
Jakub Považanec
 61′ 65′ Stanislav Tecl
Jan Chramosta65′
Přemysl Kovář
Jan Hanuš
78′ Michal Frydrych
Alejandro Rafael Acosta Cabrera76′
Oscar Dorley
Dominik Breda
65′ Patrik Hellebrand
Jaroslav Peřina
65′ Ibrahim Benjanim Traore
Michal Cernák86′
73′  78′ (k.) Abdulla Yusuf Helal
Tomas Docekal65′ 85′
65′ Petar Musa
Oliver Velich

Jedenastka Slavii Praga zagrała bardzo agresywnie, co niestety przełożyło się na dużą liczbę fauli. Sędzia nie ukarał piłkarzy Slavii Praga żadną kartką, natomiast zawodnikom gości przyznał dwie żółte.

Zespół Slavii Praga w drugiej połowie wymienił pięciu zawodników. Natomiast jedenastka gości w drugiej połowie wykorzystała wszystkie zmiany.