Liga czeska - 26. kolejka: Sigma Ołomuniec - 1. FK Pribram 1-2 (1-1)

30 maja na Andrův stadion w Ołomuńcu odbyło się spotkanie 26. kolejki Ligi Czeskiej pomiędzy drużynami Sigmy Ołomuniec i FK Pribram. Pojedynek zakończył się zwycięstwem FK Pribram 2-1. Na stadionie stawiło się 114 widzów.

M. Polidar 51'

Dotychczasowa historia spotkań między zespołami jest bardzo bogata. Na 31 meczów drużyna FK Pribram wygrała 10 razy i zanotowała tyle samo porażek oraz 11 remisów.

Od pierwszych minut drużyna Sigmy Ołomuniec zawzięcie atakowała bramkę przeciwników. Linia obrony zespołu FK Pribram była jednak dobrze ustawiona i żaden z ataków nie zakończył się utratą bramki. Po nieciekawym początku meczu to zawodnicy Sigmy Ołomuniec otworzyli wynik. W 38. minucie Lukáš Juliš dał prowadzenie swojej jedenastce. To już piąte trafienie tego piłkarz w sezonie.

Zespół Sigmy Ołomuniec krótko cieszył się prowadzeniem. Trwało to tylko cztery minuty, ponieważ drużyna gości doprowadziła do remisu. Gola strzelił Emmanuel Antwi. Na tym zakończyła się pierwsza połowa spotkania. Obie drużyny schodziły na przerwę przy wyniku 1-1.

Na drugą połowę jedenastka Sigmy Ołomuniec wyszła w zmienionym składzie, za Martina Hálę wszedł Pablo González.

Szczęście uśmiechnęło się do zawodników FK Pribram w 51. minucie spotkania, gdy Matěj Polidar zdobył drugą bramkę. Trener Sigmy Ołomuniec postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 59. minucie na plac gry wszedł Tomáš Zahradníček, a murawę opuścił Martin Sladký.

W tej samej minucie za Emmanuela Antwiego wszedł Lukáš Pazdera. Między 60. a 85. minutą, sędzia starał się uspokoić grę pokazując trzy żółte kartki piłkarzom Sigmy Ołomuniec. Między 70. a 84. minutą, boisko opuścili zawodnicy FK Pribram: Jan Kvída, Matěj Polidar, Filip Zorvan, na ich miejsce weszli: Michal Škoda, Jakub Šašinka, Dusan Pinc. Także w drużynie przeciwnej trener zarządził roszady na boisku, miejsce Mojmíra Chytila, Radima Breite'a zajęli: Jakub Yunis, Krystof Danek.

Do końca meczu wynik nie uległ zmianie. Spotkanie zakończyło się rezultatem 1-2.

Jan Kvída78′
46′ Martin Hála
Martin Nový
Václav Jemelka
Olivier Juan Simo Kingue
85′ Michal Vepřek
Jaroslav Tregler
70′ Radim Breite
Emmanuel Antwi  42′ 59′
70′ Mojmír Chytil
Soufiane Dramé
Šimon Falta
Jan Rezek
60′ David Houska
Karel Soldát
59′ Martin Sladký
Filip Zorvan84′
 38′ Lukáš Juliš
Matěj Polidar  51′ 83′
Michal Reichl
Ondřej Kočí
70′ 73′ Krystof Danek
Peter Kleščík
Lukasz Greszszak
Lukáš Pazdera59′
Radek Látal
Pavel Hajek
59′ Tomáš Zahradníček
Dusan Pinc84′
46′ Pablo González Juárez
Jakub Šašinka83′
70′ Jakub Yunis
Michal Škoda78′

Przewaga jedenastki Sigmy Ołomuniec w posiadaniu piłki była ogromna (68 procent), niestety, pomimo takiej przewagi drużyna poniosła porażkę.

Arbiter nie ukarał piłkarzy FK Pribram żadną kartką, natomiast zawodnikom gospodarzy pokazał trzy żółte.

Oba zespoły wymieniły po czterech graczy w drugiej połowie.