Liga czeska - 26. kolejka: FK Teplice - SFC Opava 2-2 (1-1)

31 maja na Na Stínadlech odbyło się spotkanie 26. kolejki Ligi Czeskiej pomiędzy drużynami Teplica i SFC Opava. Starcie zakończyło się remisem 2-2. Na stadionie stawiło się 200 widzów.

V. Juřena 88'

Występujące tu drużyny w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą 17 razy. Zespół Teplica wygrał aż dziewięć razy, zremisował sześć, a przegrał tylko dwa.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Teplica w 10. minucie spotkania, gdy Jakub Řezníček zdobył z karnego pierwszą bramkę.

W 18. minucie arbiter ukarał żółtą kartką Lukáša Železníka z SFC Opava, a w 24. minucie Evgeniego Nazarova z drużyny przeciwnej.

Wysiłki podejmowane przez zespół SFC Opava w końcu przyniosły efekt bramkowy. W 37. minucie na listę strzelców wpisał się Bojan Dordič.

Na tym zakończyła się pierwsza połowa spotkania. Obie drużyny schodziły na przerwę przy wyniku 1-1.

Drugą połowę drużyna Teplica rozpoczęła w zmienionym składzie, za Evgeniego Nazarova wszedł Lukasz Mareczek.

Zawodnicy Teplica odpowiedzieli strzeleniem gola. W 55. minucie Daniel Trubač dał prowadzenie swojemu zespołowi.

W 64. minucie Jan Řezníček został zastąpiony przez Tomasa Jursę. Kibice SFC Opava nie mogli już doczekać się wprowadzenia Petra Zapalača. W bieżącym sezonie ten pomocnik wchodził już jako rezerwowy sześć razy. Murawę musiał opuścić Karol Mondek. To była dobra decyzja, ponieważ jego zespołowi udało się strzelić wyrównującego gola. Między 69. a 84. minutą, boisko opuścili zawodnicy SFC Opava: Lukáš Železník, Filip Souček, Josef Hnaníček, na ich miejsce weszli: Jiří Texl, Adam Rychly, Martin Sus. Także w drużynie przeciwnej trener zarządził roszady na boisku, miejsce Jakuba Maresza, Daniela Trubača zajęli: Tomáš Kučera, Pavel Moulis.

Sędzia pokazał żółte kartki zawodnikom Teplice: Petrowi Kodešowi w 79. i Matějowi Hýblowi w 85. minucie.

Drużyna gospodarzy długo cieszyła się prowadzeniem. Trwało to aż 33 minuty, jednak zespół SFC Opava doprowadził do remisu. Bramkę zdobył Václav Juřena. W samej końcówce meczu w drużynie Teplica doszło do zmiany. David Černý wszedł za Patrika Žitnego.

W doliczonej pierwszej minucie spotkania czerwoną kartkę obejrzał Petr Kodeš, tym samym zespół gospodarzy musiał końcówkę grać w dziesiątkę, ale utrzymał korzystny wynik. Do końca pojedynku wynik nie uległ zmianie. Starcie zakończyło się rezultatem 2-2.

Štěpán Harazim
85′ Matěj Hýbl
Matěj Helešic
Jan Knapík
Josef Hnaníček84′
24′ 46′ Evgeni Nazarov
Jan Žídek
Tomáš Vondrášek
Bojan Dordič  37′
79′ 90′ Petr Kodeš
Karol Mondek64′
 55′ 77′ Daniel Trubač
Jan Řezníček64′
89′ Patrik Žitný
Filip Souček84′
73′ Jakub Maresz
Václav Juřena  88′
 10′ (k.) Jakub Řezníček
Lukáš Železník18′ 69′
Jakub Diviš
Vojtěch Šrom
Igor Paradin
Matěj Hrabina
73′ Tomáš Kučera
Martin Sus84′
46′ Lukasz Mareczek
Tomas Jursa64′
77′ Pavel Moulis
Adam Rychly84′
Matěj Radosta
Jiří Texl69′
89′ David Černý
Petr Zapalač64′

Arbiter przyznał trzy żółte kartki i jedną czerwoną piłkarzom gospodarzy, a zawodnikom SFC Opava pokazał jedną żółtą.

Drużyna gospodarzy w drugiej połowie dokonała czterech zmian. Natomiast zespół SFC Opava w drugiej połowie dokonał pięciu zmian.