Liga czeska - 26. kolejka: FC FASTAV Zlín - Banik Ostrawa 1-1 (0-1)

30 maja na Stadionie Letná w Zlinie odbyło się starcie 26. kolejki Ligi Czeskiej pomiędzy drużynami FASTAV Zlin i Banika Ostrawa. Spotkanie zakończyło się remisem 1-1.

A. Jánoš 5'

Występujące tu drużyny w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą 30 razy. Jedenastka Banika Ostrawa wygrała aż 13 razy, zremisowała 11, a przegrała tylko sześć.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Już na początku meczu to zawodnicy Banika Ostrawa otworzyli wynik. W pierwszych minutach pojedynku na listę strzelców wpisał się Adam Jánoš.

Między 20. a 42. minutą, arbiter starał się uspokoić grę pokazując dwie żółte kartki piłkarzom FASTAV Zlin i jedną drużynie przeciwnej. Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem zespołu Banika Ostrawa.

Trener FASTAV Zlin wyciągnął asa z rękawa i wpuścił na boisko Adnana Dżaficia. W bieżącym sezonie ten pomocnik wchodził już jako rezerwowy 11 razy i ma na koncie jednego strzelonego gola. Murawę musiał opuścić Antonin Fantiš. Posunięcie trenera było słuszne. Adnana Dżaficia zdobył wyrównującą bramkę w 90. minucie spotkania. Drugą połowę zespół FASTAV Zlin rozpoczął w zmienionym składzie, za Jakuba Janetzkiego wszedł Lamin Jawo.

W 55. minucie Azevedo został zastąpiony przez Rudolfa Reitera. Między 56. a 72. minutą, sędzia starał się uspokoić grę pokazując dwie żółte kartki piłkarzom FASTAV Zlin oraz dwie drużynie przeciwnej. W 67. minucie Vakhtang Tchanturishvili został zmieniony przez Davisa Ikaunieksa, co miało wzmocnić drużynę FASTAV Zlin. W niedługim czasie trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Roberta Hrubego na Ondřeja Šašinkę.

Po chwili trener Banika Ostrawa postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 73. minucie na plac gry wszedł Milan Barosz, a murawę opuścił Tomáš Smola. W 75. minucie Martin Cedidla został zmieniony przez Róberta Matějova, a za Cheicka Oumara wszedł na boisko Pedro Martínez, co miało wzmocnić jedenastkę FASTAV Zlin. Trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Milana Jiráseka na Václava Procházkę w 88. minucie. W 87. minucie arbiter pokazał kartkę Pedro Martínezowi z FASTAV Zlin.

Mimo że drużyna gospodarzy nie grzeszy umiejętnością konstruowania sytuacji strzeleckich, na 92 ataki oddała tylko trzy celne strzały, to w końcu strzeliła długo wyczekiwanego przez ich kibiców gola. W 90. minucie bramkę wyrównującą zdobył Adnan Dżafić.

Do końca meczu wynik nie uległ zmianie. Spotkanie zakończyło się rezultatem 1-1.

Martin Fillo42′
20′ 75′ Martin Cedidla
Jiří Fleišman56′
Dominik Simerský
Jakub Pokorný
46′ Antonin Fantiš
Patrizio Stronati57′
Marek Hlinka
Jaroslav Svozil
27′ 46′ Jakub Janetzký
Dyjan Carlos De Azevedo55′
Petr Jiracek
Robert Hrubý73′
72′ 76′ Cheick Oumar Conde
Adam Jánoš  5′
67′ Vakhtang Tchanturishvili
Milan Jirásek88′
64′ Tomáš Poznar
Tomáš Smola73′
Matej Rakovan
Viktor Budinský
Ondřej Bačo
Václav Procházka88′
75′ Róbert Matějov
Filip Kaloč
46′  90′ Adnan Dżafić
Rudolf Reiter55′
67′ Davis Ikaunieks
Milan Barosz73′
76′ 87′ Pedro Martínez García
Nemanja Kuzmanovič
46′ Lamin Jawo
Ondřej Šašinka73′

Remis od samego początku „wisiał w powietrzu”. Obie drużyny utrzymywały się przy piłce praktycznie tyle samo czasu. Mecz był bardzo wyrównany, od pierwszej do ostatniej minuty. Z przebiegu meczu nie wynikało, że jedna z drużyn będzie potrafiła przechylić szalę zwycięstwa na swoją korzyść. Posiadanie piłki rozłożyło się równomiernie na obie drużyny.

Sędzia przyznał dwie żółte kartki piłkarzom FASTAV Zlin w pierwszej połowie, natomiast w drugiej trzy. Zawodnicy drużyny przeciwnej otrzymali w pierwszej połowie jedną żółtą kartkę, a w drugiej dwie.

Jedenastka FASTAV Zlin w drugiej połowie wymieniła pięciu zawodników. Natomiast zespół gości w drugiej połowie wymienił czterech zawodników.