Liga czeska - 26. kolejka: Bohemians 1905 Praga - Dynamo Czeskie Budziejowice 3-2 (2-0)

31 maja na Stadionie Ďolíček w Pradze odbyło się starcie 26. kolejki Ligi Czeskiej pomiędzy drużynami Bohemiansu Praga i Dynamo. Spotkanie zakończyło się zwycięstwem Bohemiansu Praga 3-2. Na stadionie zasiadło 140 widzów.

I. Táborský 90'

Dotychczasowa historia spotkań między drużynami jest bardzo bogata. Na 26 pojedynków zespół Bohemiansu Praga wygrał dziewięć razy i zanotował osiem porażek oraz dziewięć remisów.

Początek spotkania nie zapowiadał emocjonującego meczu. Piłkarze starali się wypracowywać sytuacje, ale gra nie kleiła się obu drużynom. Sędzia miał niewiele pracy. Dopiero w drugim kwadransie coś zaczęło się dziać na boisku. W 23. minucie sędzia pokazał żółtą kartkę Davidowi Ledeckiemu z Dynamo.

Tymczasem zawodnicy Bohemiansu Praga nie dali szansy bramkarzowi drużyny przeciwnej. W 29. minucie bramkę zdobył Till Schumacher.

Zespół gości ruszył do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację szybko wykorzystała drużyna Bohemiansu Praga, zdobywając kolejną bramkę. W 37. minucie trafił Jan Vodháněl.

W 38. minucie arbiter ukarał żółtą kartką Matěja Pulkraba z Bohemiansu Praga, a w 41. minucie Tomasza Sivoka z drużyny przeciwnej.

Na drugą połowę zespół Dynamo wyszedł w zmienionym składzie, za Karola Mészárosa wszedł Pavel Šulc. Tuż po gwizdku sędziego oznaczającego drugą połowę meczu czerwoną kartkę po drugiej żółtej dostał Tomasz Sivok z Dynamo i musiał opuścić boisko. Pierwszą żółtą kartkę dostał ten zawodnik w 41. minucie.

W 50. minucie David Ledecký został zastąpiony przez Maksyma Talovierova.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Bohemiansu Praga w 55. minucie spotkania, gdy Matěj Pulkrab strzelił trzeciego gola. W 58. minucie boisko opuścili piłkarze Bohemiansu Praga: David Puškáč, Roman Květ, a na ich miejsce weszli Matěj Pulkrab, Kamil Vacek.

Trener Bohemiansu Praga wyciągnął asa z rękawa i wpuścił na boisko Antonína Vaníčeka. W bieżącym sezonie ten napastnik wchodził już jako rezerwowy 10 razy i ma na koncie jedną zdobytą bramkę. Murawę musiał opuścić Petr Hronek. Na murawie, jak to często zdarzało się Dynamo w tym sezonie, pojawił się Jirzi Kladrubsky, którego zadaniem było wzmocnienie szyków obronnych. Zmienił on w 66. minucie Pavela Nováka. Rezultat meczu pokazał, że zmiana tym razem nie pomogła drużynie. Jedyną żółtą kartkę w drugiej połowie sędzia przyznał Patrikowi Čavošowi z zespołu gości. Była to 70. minuta meczu.

Pod koniec meczu rozwiązał się worek z bramkami. Widzowie mieli powody do zadowolenia. W 76. minucie na listę strzelców wpisał się Ivan Schranz. To już ósme trafienie tego zawodnika w sezonie.

W ostatnich minutach spotkania na boisku kibice domagali się kolejnych bramek. W trzeciej minucie doliczonego czasu pojedynku bramkę kontaktową zdobył Ivo Táborský.

Drużynie Dynamo zabrakło czasu, żeby zadać decydujący cios i spotkanie zakończyło się skromnym zwycięstwem zespołu Bohemiansu Praga.

Pavel Novák66′
 29′ 77′ Till Sebastian Schumacher
Tomasz Sivok41′ 47′
David Bartek
Patrik Brandner
63′ Petr Hronek
Patrik Čavoš70′ 77′
Josef Jindřišek
Filip Havelka
58′ Kamil Vacek
Karol Mészáros46′
 37′ 77′ Jan Vodháněl
David Ledecký23′ 50′
 55′ 38′ 58′ Matěj Pulkrab
Ivan Schranz  76′
Patrik Le Giang
Ivan Sušak
77′ Martin Dostál
Benjamin Čolič
Daniel Krch
Denis Granečný
58′ Roman Květ
Jirzi Kladrubsky66′
77′ John Edison Mosquera Rebolledo
Maksym Talovierov50′
58′ David Puškáč
Pavel Šulc46′
63′ Antonín Vaníček
Ivo Táborský77′  90′

Arbiter pokazał trzy żółte kartki i jedną czerwoną piłkarzom gości, a zawodnikom Bohemiansu Praga przyznał jedną żółtą.

Drużyna gospodarzy w drugiej połowie wymieniła pięciu graczy. Natomiast zespół Dynamo w drugiej połowie wymienił czterech zawodników.