Liga czeska - 26. kolejka 2. ligi: FK Varnsdorf - FC Sellier & Bellot Vlašim 0-2 (0-2)

5 maja na Stadionie v Kotlině odbył się pojedynek 26. kolejki czeskiej 2. ligi pomiędzy drużynami Varnsdorfu i FC Vlašim. Mecz zakończył się zwycięstwem FC Vlašim 2-0. Starcie obejrzało 405 widzów.

26. kolejka Czechy - 2. liga
2019-05-05 17:00 | Stadion: Stadion v Kotlině | Widzów: 405 | Arbiter: J. Machálek
J. Fortelný 34'

Dotychczasowa historia spotkań między drużynami jest bardzo bogata. Na 22 spotkania jedenastka FC Vlašim wygrała 12 razy i zanotowała sześć porażek oraz cztery remisy.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy FC Vlašim w dziewiątej minucie spotkania, gdy Oskar Fotr zdobył pierwszą bramkę.

Między 18. a 33. minutą, arbiter starał się uspokoić grę pokazując dwie żółte kartki piłkarzom gości i jedną drużynie przeciwnej.

Drużyna gospodarzy ruszyła do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację wykorzystał zespół FC Vlašim, strzelając kolejnego gola. W 34. minucie wynik ustalił Jan Fortelny.

Do końca pierwszej połowy żadnej z drużyn nie udało się zmienić wyniku meczu.

Na drugą połowę jedenastka FC Vlašim wyszła w zmienionym składzie, za Jana Fortelnego wszedł Jan Pavlik. W 64. minucie za Adama Ondráčeka wszedł Patrik Schön.

W 66. minucie Adam Kučera został zmieniony przez Ondřeja Badochę, a za Ladislava Jandę wszedł na boisko Youssouf Dao, co miało wzmocnić drużynę FC Vlašim. W niedługim czasie trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Bojana Dordiča na Kim Min-Sunga oraz Kristiana Zbrožeka na Jakuba Baraca. W drugiej połowie nie padły bramki.

Milan Kadlec
33′ Ondřej Rudzan