Liga czeska - 26. kolejka 2. ligi: FK Varnsdorf - 1. FC Brno 0-1 (0-0)

24 czerwca na Stadionie v Kotlině odbył się pojedynek 26. kolejki czeskiej 2. ligi pomiędzy drużynami Varnsdorfu i FC Brno. Mecz zakończył się zwycięstwem FC Brno 1-0. Na stadionie zasiadło 598 widzów.

J. Hladík 86'

Występujące tu drużyny w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą pięć razy. Zespół FC Brno wygrał aż trzy razy, zremisował raz, a przegrał tylko raz.

Pierwszym ważniejszym wydarzeniem w meczu było ukaranie zawodnika. Jedyną kartkę w pierwszej połowie arbiter przyznał Matějowi Kubiście z zespołu gospodarzy. Była to 42. minuta starcia.

W 45. minucie za Marka Vintra wszedł Ondřej Vaněk. W tej samej minucie w drużynie FC Brno doszło do zmiany. Jan Hladík wszedł za Jakuba Přichystala. Na tym zakończyła się pierwsza połowa spotkania. Obie drużyny schodziły na przerwę przy bezbramkowym wyniku.

Między 53. a 85. minutą, sędzia starał się uspokoić grę pokazując trzy żółte kartki zawodnikom gości. Między 54. a 83. minutą, boisko opuścili zawodnicy Varnsdorfu: Patrik Schön, Adam Ondráček, Pavlo Rudnytskyy, na ich miejsce weszli: Erik Micovčák, David Breda, Josef Zezula. Także w drużynie przeciwnej trener zarządził roszady na boisku, miejsce Petera Štepanovskiego, Antonína Růseka, Ondřeja Pachlopníka zajęli: Pavel Eismann, David Jurásek, David Krška.

Jedenastce FC Brno w końcu udało się pokonać bramkarza rywali. Z przebiegu meczu wynikało, że ta bramka im się należała. Były już cztery celne strzały na bramkę przeciwnika i w końcu piłka wpadła do siatki. W 86. minucie bramkę zdobył Jan Hladík.

W doliczonym czasie gry kartkę otrzymał Martin Kouřil z Varnsdorfu.

Martin Šustr
90′ Martin Kouřil
Pavel Dreksa
Ondřej Bláha
Lukáš Endl
42′ Matěj Kubista
Antonín Růsek

To nie było ładne widowisko, piłkarze często faulowali, co powodowało przestoje w meczu i zniecierpliwienie na trybunach. Piłkarze Varnsdorfu obejrzeli w meczu dwie żółte kartki, natomiast ich przeciwnicy trzy.

Zespół gospodarzy w drugiej połowie wykorzystał wszystkie zmiany. Natomiast drużyna FC Brno wymieniła pięciu zawodników.