Liga czeska - 26. kolejka 2. ligi: FK MAS Táborsko - FK Usti nad Łabą 2-3 (0-0)

W meczu 26. kolejki czeskiej 2. ligi, który rozegrany został 5 maja, jedenastka MAS Taborsko przegrała z FK Usti 2-3 (0-0). Mecz na Stadionie Kvapilova w Taborze obejrzało 680 widzów.

26. kolejka Czechy - 2. liga
2019-05-05 17:00 | Stadion: Stadion Kvapilova | Widzów: 680 | Arbiter: M. Zelinka
M. Strada 66'

Występujące tu drużyny w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą 15 razy. Zespół MAS Taborsko wygrał aż dziewięć razy, zremisował cztery, a przegrał tylko dwa.

Od początku spotkania niewiele się działo na boisku. Można powiedzieć, że jednym z ważniejszych wydarzeń w pierwszych minutach meczu było ukaranie zawodnika kartką. Między drugą a 41. minutą, sędzia starał się uspokoić grę pokazując dwie żółte kartki zawodnikom gospodarzy i jedną drużynie przeciwnej.

Pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 0-0.

Drugą połowę zespół MAS Taborsko rozpoczął w zmienionym składzie, za Jakuba Navrátila wszedł David Klusák. W 48. minucie arbiter ukarał kartką Vojtěcha Braka, zawodnika gości.

Wysiłki podejmowane przez jedenastkę MAS Taborsko w końcu przyniosły efekt bramkowy. W 51. minucie bramkę zdobył Zbyněk Musiol. Można się było tego spodziewać, w tym sezonie jest naprawdę skuteczny i wielokrotnie trafiał do siatki rywali. Ma już na swoim koncie dziewięć strzelonych goli.

W 58. minucie Marek Krátký zastąpił Daniela Richtera. W tej samej minucie w drużynie FK Usti doszło do zmiany. Daniel Procházka wszedł za Jiříego Miskoviča. W 60. minucie sędzia przyznał kartkę Oliverowi Jansie z FK Usti.

Jedenastka gospodarzy niedługo cieszyła się prowadzeniem. Trwało to 10 minut, zespół FK Usti doprowadził do remisu. Bramkę zdobył Daniel Procházka.

W końcu rozwiązał się worek z bramkami, jednak kibice gospodarzy nie mieli powodów do zadowolenia. W 66. minucie Marek Strada dał prowadzenie swojej drużynie.

Zespół gospodarzy ruszył do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację wykorzystała jedenastka FK Usti, zdobywając kolejną bramkę. Na 12 minut przed zakończeniem pojedynku Daniel Procházka po raz drugi zdobył bramkę zmieniając wynik na 1-3.

W 85. minucie w drużynie FK Usti doszło do zmiany. Dominik Šup wszedł za Lukáša Matějkę.

Piłkarze gospodarzy odpowiedzieli strzeleniem gola. W trzeciej minucie doliczonego czasu gry Zbyněk Musiol ponownie strzelił gola zmieniając wynik na 2-3.

Jedenastce MAS Taborsko zabrakło czasu, żeby zadać decydujący cios i spotkanie zakończyło się skromnym zwycięstwem zespołu FK Usti.

Michal Bílek41′
39′ Martin Kučera
Jiří Miskovič
2′ Pavel Pilik
Václav Prošek
Jiří Valenta
Marek Strada  66′
 51′, 90′ Zbyněk Musiol
Matěj Valenta
Lukáš Pfeifer
Lukáš Matějka

Zawodnicy MAS Taborsko otrzymali w meczu dwie żółte kartki, natomiast ich przeciwnicy trzy.