Liga czeska - 26. kolejka 2. ligi: FK Fotbal Trzyniec - FK Pardubice 0-1 (0-0)

8 lipca na Stadionie Rudolfa Labaje w Trzyńcu odbyło się spotkanie 26. kolejki czeskiej 2. ligi pomiędzy drużynami Fotbal Trzyniec i Pardubic. Mecz zakończył się zwycięstwem Pardubic 1-0.

M. Toml 86'

Występujące tu drużyny w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą 15 razy. Jedenastka Pardubic wygrała aż 10 razy, zremisowała dwa, a przegrała tylko trzy.

Od pierwszych minut jedenastka Pardubic zawzięcie atakowała bramkę przeciwników. Linia obrony zespołu Fotbal Trzyniec była jednak dobrze ustawiona i żaden z ataków nie zakończył się utratą bramki. Obie drużyny schodziły na przerwę przy bezbramkowym wyniku.

Na 24 minuty przed zakończeniem drugiej połowy w drużynie Pardubic doszło do zmiany. Jiří Miker wszedł za Tomáša Solila. W 71. minucie Cadu został zastąpiony przez Lukáša Pfeifera.

W 83. minucie Tomáš Weber został zmieniony przez Martina Samca, co miało wzmocnić jedenastkę Fotbal Trzyniec. W niedługim czasie trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Jana Proska na Filipa Čiháka oraz Pavela Zifčáka na Lee Sang-Hyeoka.

Bramkarz Fotbal Trzyniec wielokrotnie wychodził z opresji obronną ręką. Skutecznie interweniował w pojedynku aż siedem razy, ale nie zachował czystego konta. W 86. minucie Martin Toml dał prowadzenie swojemu zespołowi.

W 89. minucie boisko opuścili piłkarze gospodarzy: David Machalík, Erik Puchel, a na ich miejsce weszli Lukáš Cienciala, Jiří Valenta.

Pavel Zifčák

Drużyna Pardubic była w posiadaniu piłki przez 66 procent czasu gry, przełożyło się to na zwycięstwo w tym spotkaniu.

Jedenastka Fotbal Trzyniec zagrała bardzo agresywnie, co niestety przełożyło się na dużą liczbę fauli. Sędzia nie pokazał żadnych kartek, mimo zdarzających się fauli.

Zespół gospodarzy w drugiej połowie wykorzystał wszystkie zmiany. Natomiast drużyna Pardubic w drugiej połowie dokonała czterech zmian.