Liga czeska - 25. kolejka: FK Mladá Boleslav - Slavia Praga 0-1 (0-1)

W pojedynku 25. kolejki Ligi Czeskiej, który rozegrany został 26 maja, zespół FK Mlada Boleslav przegrał z Slavią Praga 0-1 (0-1). Mecz na Lokotrans Aréna w Mladzie Boleslav obejrzało 147 widzów.

P. Ševčík 22'

Dotychczasowa historia spotkań między zespołami jest bardzo bogata. Na 32 mecze jedenastka Slavii Praga wygrała 13 razy i zanotowała dziewięć porażek oraz 10 remisów.

Sędzia musiał opanować emocje piłkarzy już na początku meczu. W 19. minucie kartkę obejrzał Nicolae Stanciu z Slavii Praga.

Jedynego gola meczu strzelił Petr Ševčík dla jedenastki Slavii Praga. Bramka padła w tej samej minucie. W 29. minucie za Ibrahima Traorego wszedł Lukáš Provod.

W 36. minucie kartką został ukarany Ondrej Mazuch, piłkarz FK Mlada Boleslav. Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem drużyny Slavii Praga.

Drugą połowę zespół FK Mlada Boleslav rozpoczął w zmienionym składzie, za Jakuba Fulneka wszedł Tomas Wagner. Jedyną kartkę w drugiej połowie dostał Tomas Wagner z jedenastki gospodarzy. Była to 49. minuta meczu.

Trener Slavii Praga postanowił bronić wyniku. W 58. minucie postawił na defensywę. Za pomocnika Petra Ševčíka wszedł Ladislav Takács, typowy obrońca, który miał pomóc swojej drużynie obronić wynik. Trener okazał się dobrym strategiem, jego decyzja pozwoliła zespołowi Slavii Praga utrzymać prowadzenie. W 69. minucie Jiří Klíma został zmieniony przez An Jae-joona, a za Dominika Janoska wszedł na boisko Anderson Arroyo, co miało wzmocnić drużynę FK Mlada Boleslav. Trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Lukáša Masopusta na Michala Frydrycha w 89. minucie oraz Stanislava Tecla na Petara Musę w tej samej minucie. W drugiej połowie nie padły bramki.

Tomáš Holeš
36′ Ondrej Mazuch
Ondřej Kúdela
Lukáš Budínský
David Zima
46′ Jakub Fulnek
Lukáš Masopust89′
Michal Hubínek
Nicolae Claudiu Stanciu19′
77′ Dominik Janosek
Petr Ševčík  22′ 58′
Tomáš Ladra
Ibrahim Benjanim Traore29′
69′ Jiří Klíma
Stanislav Tecl90′
Jan Stejskal
Přemysl Kovář
77′ Anderson Arroyo Córdoba
Michal Frydrych89′
Lukáš Glöckner
Ladislav Takács58′
Ondrej Rudzan
Patrik Hellebrand
69′ Jae-joon An
Lukáš Provod29′
Vojtech Stransky
Abdulla Yusuf Helal
46′ 49′ Tomas Wagner
Petar Musa90′

Jedenastka Slavii Praga była w posiadaniu piłki przez 64 procent czasu gry, przełożyło się to na zwycięstwo w tym spotkaniu.

Drużyna FK Mlada Boleslav zagrała bardzo agresywnie, co niestety przełożyło się na dużą liczbę fauli. Arbiter przyznał dwie żółte kartki zawodnikom FK Mlada Boleslav, natomiast piłkarzom gości pokazał jedną.

Zespół gospodarzy w drugiej połowie wykorzystał wszystkie zmiany. Natomiast jedenastka Slavii Praga dokonała czterech zmian.