Liga czeska - 25. kolejka: AC Sparta Praga - Viktoria Pilzno 1-2 (0-1)

W pojedynku 25. kolejki Ligi Czeskiej, który rozegrany został 27 maja, jedenastka Spartej Pragi przegrała z Viktorią Pilzno 1-2 (0-1). Mecz odbył się na Generala Arena w Pradze.

J. Beauguel 52'

Występujące tu zespoły w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą 49 razy. Drużyna Spartej Pragi wygrała aż 26 razy, zremisowała osiem, a przegrała tylko 15.

Kto by pomyślał, że już od pierwszego gwizdka sędziego piłkarze będą grać aż tak agresywnie. Sędzia miał dużo pracy, piłkarze skupiali się na polowaniu na nogi przeciwników i pewnie dlatego kibice nie obejrzeli w tym czasie żadnej bramki. W 22. minucie kartką został ukarany Lukáš Kalvach, piłkarz gości.

W tym czasie to zawodnicy Viktorii Pilzno otworzyli wynik. W 26. minucie bramkę zdobył Lukáš Kalvach.

Na siedem minut przed zakończeniem pierwszej połowy arbiter przyznał kartkę Davidowi Limberskiemu z Viktorii Pilzno. Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem drużyny Viktorii Pilzno.

W 49. minucie sędzia pokazał kartkę Radimowi Řezníkowi, piłkarzowi Viktorii Pilzno.

Szczęście uśmiechnęło się do zawodników Viktorii Pilzno w 52. minucie spotkania, gdy Jean-David Beauguel strzelił drugiego gola. Piłkarz ten strzela jak na zawołanie. To już jego czwarte trafienie w sezonie.

W 64. minucie Michal Sáček został zastąpiony przez Davida Moberga-Karlssona. A kibice Viktorii Pilzno nie mogli już doczekać się wprowadzenia Tomáša Chorego. W bieżącym sezonie ten napastnik wchodził już jako rezerwowy 21 razy i ma na koncie aż trzy zdobyte bramki. Murawę musiał opuścić Jean-David Beauguel. W 77. minucie Joel Kaymba został zmieniony przez Jana Kopica, co miało wzmocnić drużynę Viktorii Pilzno. W niedługim czasie trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Adama Hložeka na Martina Frýdeka.

Na dziewięć minut przed zakończeniem spotkania arbiter pokazał kartkę Coście Nhamoinesu z zespołu gospodarzy. Chwilę później trener Spartej Pragi postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 82. minucie na plac gry wszedł Libor Kozak, a murawę opuścił Borzek Doczkal. W 83. minucie kartkę otrzymał Ladislav Krejčí z Spartej Pragi.

Zawodnicy gospodarzy w końcu odpowiedzieli zdobyciem bramki. W 87. minucie gola kontaktowego strzelił David Moberg-Karlsson.

W pierwszej minucie doliczonego czasu gry arbiter pokazał kartki Lukásowi Štetinie, Guélorowi Kandze, Liborowi Kozakowi ze Spartej Pragi. W tej samej minucie w drużynie Viktorii Pilzno doszło do zmiany. Ondřej Mihálik wszedł za Jana Kovaříka. Jedenastce Spartej Pragi zabrakło czasu, żeby zadać decydujący cios i spotkanie zakończyło się skromnym zwycięstwem zespołu Viktorii Pilzno.

Jakub Brabec
81′ Costa Nhamoinesu
Lukasz Hejda
90′ Lukás Štetina
David Limbersky38′
Andreas Vindheim
Radim Řezník49′
82′ Borzek Doczkal
Pavel Bucha
90′ Guélor Kanga Kaku
Aleš Čermák
83′ Ladislav Krejčí
Lukáš Kalvach  26′ 22′
64′ Michal Sáček
Joel Ngandu Kaymba77′
81′ Adam Hložek
Milan Havel
81′ Martin Frýdek Jr.
Luděk Pernica
Adam Karabec
Tomáš Hořava
64′  87′ David Moberg-Karlsson
Jan Kopic77′
Michal Travnik
Tomáš Chorý72′
82′ 90′ Libor Kozak
Ondřej Mihálik90′

Piłkarze gospodarzy obejrzeli w meczu pięć żółtych kartek, a ich przeciwnicy trzy.

Obie jedenastki wykorzystały wszystkie zmiany w drugiej połowie.