Liga czeska - 25. kolejka 2. ligi: FK Usti nad Łabą - FK Pardubice 3-1 (2-0)

29 kwietnia na Městský stadion w Uściu nad Łabą odbył się pojedynek 25. kolejki czeskiej 2. ligi pomiędzy drużynami FK Usti i Pardubic. Spotkanie zakończyło się zwycięstwem FK Usti 3-1. Na stadionie stawiło się 542 widzów.

25. kolejka Czechy - 2. liga
2019-04-29 18:00 | Stadion: Městský stadion | Widzów: 542 | Arbiter: J. Adamkova
M. Petráň 83'

Drużyny nie spotykały się na boisku zbyt często. Na 17 starć zespół Pardubic wygrał sześć razy, ale więcej przegrywał, bo osiem razy. Trzy mecze zakończyły się remisem.

Na pierwszą bramkę meczu trzeba było trochę poczekać. Szczęście uśmiechnęło się do zawodników FK Usti w 16. minucie spotkania, gdy Václav Prošek strzelił pierwszego gola.

Drużyna gości ruszyła do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację szybko wykorzystała jedenastka FK Usti, zdobywając kolejną bramkę. W 20. minucie Václav Prošek ponownie pokonał bramkarza zmieniając wynik na 2-0.

Do końca pierwszej połowy żadnej z drużyn nie udało się zmienić wyniku meczu.

Drugą połowę drużyna FK Usti rozpoczęła w zmienionym składzie, za Jiříego Miskoviča wszedł Marek Krátký. Także zespół Pardubic wyszedł w zmienionym składzie, za Pavela Cernego wszedł Michal Petráň. Po godzinie gry arbiter ukarał kartką Daniela Kovářa, piłkarza Pardubic.

Trzeba było trochę poczekać, aby Michal Bílek wywołał eksplozję radości wśród kibiców FK Usti, strzelając kolejnego gola w 62. minucie pojedynku. W 69. minucie Daniel Richter został zastąpiony przez Adama Nágla.

W 73. minucie sędzia ukarał żółtą kartką Jana Peterkę z FK Usti, a w 77. minucie Tomasa Celustkę z drużyny przeciwnej. W 75. minucie Adam Fousek został zmieniony przez Pavela Sokola, co miało wzmocnić zespół Pardubic. W niedługim czasie trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Lukáša Matějkę na Dominika Šupa. W 83. minucie bramkę pocieszenia zdobył z rzutu karnego Michal Petráň. Zawodnik ten strzela jak na zawołanie. To już jego dziewiąte trafienie w sezonie.

W 88. minucie kartkę obejrzał Vojtěch Brak z FK Usti. Do końca meczu wynik nie uległ zmianie. Starcie zakończyło się rezultatem 3-1.

Jiří Letáček
88′ Vojtěch Brak
Tomáš Čelůstka77′
Oliver Janso
Jiří Piroch
Jiří Pimpara
Jan Prosek
 62′ Michal Bílek
Martin Šejvl
Jiří Miskovič
Adam Fousek
73′ Jan Peterka
Jan Jeřábek
 16′, 20′ Václav Prošek