Liga czeska - 25. kolejka 2. ligi: FK Baník Sokolov - FC Vysočina Jihlava 1-3 (0-1)

W spotkaniu 25. kolejki czeskiej 2. ligi, które rozegrane zostało 21 czerwca, zespół Banika Sokolov przegrał z Vysociną Jihlavą 1-3 (0-1). Mecz na Stadionie FK Baník Sokolov obejrzało 405 widzów.

25. kolejka Czechy - 2. liga
2020-06-21 17:00 | Stadion: Stadion FK Baník Sokolov | Widzów: 405 | Arbiter: D. Černý
R. Mikuš 77'

Występujące tu drużyny w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą 16 razy. Jedenastka Vysocinej Jihlavy wygrała aż siedem razy, zremisowała pięć, a przegrała tylko cztery.

Pierwszym ważniejszym wydarzeniem w meczu było ukaranie zawodnika. W 23. minucie arbiter pokazał kartkę Janowi Fortelnemu z Vysocinej Jihlavy.

Szczęście uśmiechnęło się do zawodników Vysocinej Jihlavy w 36. minucie spotkania, gdy Tomáš Smejkal zdobył pierwszą bramkę. To już szóste trafienie tego piłkarz w sezonie.

W 45. minucie kartkę dostał Jan Vondra, zawodnik Banika Sokolov. Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem zespołu Vysocinej Jihlavy.

Drugą połowę drużyna Banika Sokolov rozpoczęła w zmienionym składzie, za Jana Vondrę, Jakuba Kopřivę, Ondřeja Machučę weszli Šimon Šmehyl, Jakub Dvořák, Stanislav Vávra. W 57. minucie Yu Kang-Hyun zastąpił Ondřeja Štursę.

W 59. minucie kartką został ukarany Tomáš Fryšták, piłkarz gospodarzy.

Jedenastka Banika Sokolov ruszyła do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację wykorzystał zespół gości, strzelając kolejnego gola. W 63. minucie na listę strzelców wpisał się Stanislav Klobása. Zawodnik ten strzela jak na zawołanie. To już jego jedenaste trafienie w sezonie. Bramkę na 1-2 na 21 minut przed zakończeniem drugiej połowy z rzutu karnego zdobył Stanislav Vávra.

Piłkarze gości szybko odpowiedzieli strzeleniem gola. W 77. minucie wynik na 1-3 podwyższył Rajmund Mikuš.

Na cztery minuty przed zakończeniem meczu kartkę otrzymał Adam Čihák z jedenastki gospodarzy. Do końca starcia rezultat nie uległ zmianie. Mecz zakończył się wynikiem 1-3.

Kang-Hyun
59′ Tomáš Fryšták
Karel Pojezný
45′ Jan Vondra