Liga czeska - 24. kolejka 2. ligi: SK Líšeň - FK Pardubice 1-1 (0-1)

W pojedynku 24. kolejki czeskiej 2. ligi, który rozegrany został 17 czerwca, drużyna SK Líšeň zremisowała z Pardubicami 1-1 (0-1). Mecz na Stadionie SK Líšeň w Brnie obejrzało 1 239 widzów.

24. kolejka Czechy - 2. liga
2020-06-17 17:00 | Stadion: Stadion SK Líšeň | Widzów: 1239 | Arbiter: P. Franek
SK Líšeň
FK Pardubice
1
1
J. Hlavica 73'
J. Jeřábek 30'

Obie drużyny grały dotychczas ze sobą tylko raz. Mecz zakończył się zwycięstwem zespołu Pardubic.

Na pierwszą bramkę meczu trzeba było trochę poczekać. Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Pardubic w 30. minucie spotkania, gdy Jan Jeřábek strzelił pierwszego gola. To już ósme trafienie tego zawodnika w sezonie.

Jedyną kartkę w pierwszej połowie obejrzał Marek Matocha ze SK Líšeň. Była to 34. minuta meczu. Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem drużyny Pardubic.

W 60. minucie za Jakuba Černína wszedł Jakub Kučera. W 67. minucie Pavel Černý został zmieniony przez Lukáša Pfeifera, co miało wzmocnić zespół Pardubic. Niewiele później trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Marka Matochę na Patrika Demetera oraz Tomáša Vasiljeva na Ondřeja Vintra.

W 72. minucie arbiter ukarał żółtą kartką Jana Proska z Pardubic, a w 73. minucie Jana Silnego z drużyny przeciwnej.

Jedenastka Pardubic długo cieszyła się prowadzeniem. Trwało to aż 43 minuty, jednak zespół gospodarzy doprowadził do remisu. Bramkę zdobył Jan Hlavica. W 80. minucie sędzia ukarał kartką Martina Rolinka, piłkarza SK Líšeň.

Do końca spotkania wynik nie uległ zmianie. Pojedynek zakończył się rezultatem 1-1.

Tomáš Čelůstka
 73′ Jan Hlavica
Jan Prosek72′
Michal Jeřábek
Martin Šejvl
Ondřej Ševčík
Martin Toml
34′ Marek Matocha
Michal Hlavatý
Jaroslav Málek
Jan Jeřábek  30′
80′ Martin Rolinek
Ewerton Paixão da Silva
Tomáš Vasiljev
Tomáš Solil
73′ Jan Silný
Pavel Černý
Martin Zikl
Pavel Zifčák

Arbiter przyznał trzy żółte kartki zawodnikom SK Líšeň, a piłkarzom gości pokazał jedną.

Jedni i drudzy wymienili po czterech zawodników w drugiej połowie.