Liga czeska - 24. kolejka 2. ligi: MFK Chrudim - FK Prostějov 1-1 (0-0)

W starciu 24. kolejki czeskiej 2. ligi, które rozegrane zostało 17 czerwca, zespół Chrudimu zremisował z Prostejovem 1-1 (0-0). Spotkanie odbyło się na Stadionie Za Vodojemem.

J. Šteigl 78'

Występujące tu drużyny w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą trzy razy. Jedenastka Chrudimu wygrała jeden raz, zremisowała dwa, nie przegrywając żadnego spotkania.

Niewiele działo się od początku meczu, dlatego warto odnotować fakt, że już w tej fazie spotkania jeden z zawodników nie mógł kontynuować zawodów. W 24. minucie Vojtěch Řezníček został zmieniony przez Jakuba Krčála.

W 48. minucie sędzia ukarał żółtą kartką Daniela Bialka z Prostejovu, a w 75. minucie Daniela Vašulína z drużyny przeciwnej. Między 61. a 73. minutą, boisko opuścili zawodnicy Prostejovu: Patrik Slaměna, Matěj Biolek, Michal Stříž, David Pašek, na ich miejsce weszli: Oleksandr Pernatskyi, Lubomír Machynek, Michal Zapletal, Jan Šteigl. Także w drużynie przeciwnej trener zarządził roszady na boisku, miejsce Jiríego Janoušeka, Tomáša Dostáleka zajęli: Denis Krištof, Ondřej Kesner.

W tym czasie piłkarze Prostejovu nie dali szansy bramkarzowi drużyny przeciwnej. W 78. minucie Jan Šteigl dał prowadzenie swojej jedenastce.

Zawodnicy gospodarzy nie zrazili się bieżącą sytuacją na boisku. Ruszyli do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Ich wysiłki niedługo przyniosły efekt. W 85. minucie bramkę wyrównującą zdobył Daniel Vašulín. To już siódme trafienie tego piłkarz w sezonie.

W 88. minucie w zespole Prostejovu doszło do zmiany. Adam Dittmer wszedł za Jana Koudelkę. W doliczonej pierwszej minucie pojedynku kartkę dostał Jan Polak z jedenastki gości. Do końca meczu rezultat nie uległ zmianie. Spotkanie zakończyło się wynikiem 1-1.

Martin Sus
 85′ 75′ Daniel Vašulín
Jakub Rolinc

Zawodnicy Chrudimu obejrzeli w meczu jedną żółtą kartkę, natomiast ich przeciwnicy dwie.

Oba zespoły wymieniły po pięciu zawodników.