Liga czeska - 24. kolejka 2. ligi: FK Fotbal Trzyniec - FC Sellier & Bellot Vlašim 1-2 (1-0)

W spotkaniu 24. kolejki czeskiej 2. ligi, które rozegrane zostało 17 lipca, jedenastka Fotbal Trzyniec przegrała z FC Vlašim 1-2 (1-0). Pojedynek odbył się na Stadionie Rudolfa Labaje w Trzyńcu.

M. Vrána 61'

Występujące tu jedenastki w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą 19 razy. Drużyna FC Vlašim wygrała aż 10 razy, zremisowała trzy, a przegrała tylko sześć.

Na pierwszą bramkę meczu trzeba było trochę poczekać. Po nieciekawym początku meczu piłkarze Fotbal Trzyniec nie dali szansy bramkarzowi drużyny przeciwnej. W 24. minucie na listę strzelców wpisał się Tomáš Weber.

W 36. minucie Matěj Sváta został zastąpiony przez Michala Vránę. Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem drużyny Fotbal Trzyniec.

W 46. minucie Dominik Hašek został zmieniony przez Adamę Diamé, co miało wzmocnić zespół FC Vlašim. Niewiele później trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Jiříego Janoščína na Erika Puchla.

Drużyna gospodarzy długo cieszyła się prowadzeniem. Trwało to aż 31 minut, jednak jedenastka FC Vlašim doprowadziła do remisu. Bramkę zdobył Jan Záviška. W 58. minucie boisko opuścili piłkarze gospodarzy: Martin Samiec, Tomáš Wojnar, a na ich miejsce weszli David Machalík, Adam Lasota.

Szczęście uśmiechnęło się do zawodników FC Vlašim w 61. minucie spotkania, gdy Michal Vrána strzelił drugiego gola. Arbiter pokazał żółte kartki zawodnikom FC Vlašim: Davidowi Broukalowi w 81. i Bernardowi Frizoniemu w 83. minucie.

Do końca meczu wynik nie uległ zmianie. Starcie zakończyło się rezultatem 1-2.

Petr Průcha
 24′ Tomáš Weber
Václav Svoboda
Adam Lasota
Jan Záviška  55′

Sędzia nie ukarał piłkarzy gospodarzy żadną kartką, natomiast zawodnikom FC Vlašim przyznał dwie żółte.

Zespół gospodarzy w drugiej połowie wykorzystał wszystkie zmiany. Natomiast jedenastka FC Vlašim wymieniła czterech zawodników.