Liga czeska - 24. kolejka 2. ligi: Dukla Praga - FK Baník Sokolov 3-1 (1-0)

18 czerwca na Stadionie Juliska w Pradze odbyło się starcie 24. kolejki czeskiej 2. ligi pomiędzy drużynami Dukli Praga i Banika Sokolov. Mecz zakończył się zwycięstwem Dukli Praga 3-1. Pojedynek obejrzało 381 widzów.

D. Kovář 63'

Występujące tu drużyny w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą dziewięć razy. Zespół Dukli Praga wygrał aż cztery razy, zremisował trzy, a przegrał tylko dwa.

Od początku meczu obie drużyny postawiły na obronę, co spowodowało senną atmosferę na boisku na początku meczu. Jedyną kartkę w pierwszej połowie sędzia przyznał Danielowi Tetourowi z Dukli Praga. Była to 22. minuta spotkania.

Szczęście uśmiechnęło się do zawodników Dukli Praga w 29. minucie spotkania, gdy Bastian Ayong zdobył pierwszą bramkę. Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem drużyny Dukli Praga.

Fani jeszcze dobrze nie rozsiedli się na trybunach po przerwie, a już padł kolejny gol w tym spotkaniu. Kilka minut po rozpoczęciu drugiej połowy na listę strzelców wpisał się Mohamed Doumbia.

W 55. minucie Adam Čihák zastąpił Daniela Kovářa. W tej samej minucie boisko opuścili zawodnicy Banika Sokolov: Ondřej Machuča, Marek Červenka, a na ich miejsce weszli Stanislav Vávra, Jakub Kopřiva.

Niedługo później Samuel Dancák wywołał eksplozję radości wśród kibiców Dukli Praga, zdobywając kolejną bramkę w 61. minucie starcia.

Piłkarze gości szybko odpowiedzieli strzeleniem gola. W 63. minucie bramkę pocieszenia zdobył Daniel Kovář.

W 65. minucie arbiter ukarał żółtą kartką Samuela Dancáka z Dukli Praga, a w 84. minucie Vojtěcha Machka z drużyny przeciwnej. Między 75. a 87. minutą, boisko opuścili piłkarze Dukli Praga: Daniel Souček, Bastian Ayong, Mohamed Doumbia, Lukáš Holík, na ich miejsce weszli: Ondřej Ullman, Vojtěch Hadaščok, Štěpán Krunert, Josef Jakab. Także w drużynie przeciwnej trener zarządził roszady na boisku, miejsce Jakuba Dvořáka, Yu Kang-Hyuna zajęli: Vojtěch Machek, Šimon Šmehyl. Do końca pojedynku rezultat nie uległ zmianie. Spotkanie zakończyło się wynikiem 3-1.

Jan Vondra
 61′ 65′ Samuel Dancák
Jakub Kopřiva
 49′ Mohamed Doumbia
Ondřej Ruml
Lukáš Holík
David Skopec
22′ Daniel Tetour
Stanislav Vávra
 29′ Bastian Karsten Ayong
Kang-Hyun Yu

Zawodnicy gospodarzy otrzymali w meczu dwie żółte kartki, natomiast ich przeciwnicy jedną.

Jedenastka gospodarzy w drugiej połowie wymieniła czterech graczy. Natomiast zespół Banika Sokolov w drugiej połowie wymienił pięciu graczy.