Liga czeska - 24. kolejka 2. ligi: 1. SC Znojmo - Dynamo Czeskie Budziejowice 2-5 (0-1)

W starciu 24. kolejki czeskiej 2. ligi, które rozegrane zostało 21 kwietnia, zespół SC Znojmo przegrał z Dynamo 2-5 (0-1). Mecz na Městský stadion Horním parku obejrzało 620 widzów.

24. kolejka Czechy - 2. liga
2019-04-21 17:00 | Stadion: Městský stadion Horním parku | Widzów: 620 | Arbiter: M. Matejcek
P. Brandner 81',89'

Drużyny nie spotykały się na boisku zbyt często. Na dziewięć spotkań jedenastka Dynamo wygrała trzy razy i tyle samo razy przegrywała. Trzy mecze zakończyły się remisem.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. W pierwszych minutach meczu piłkarze Dynamo nie dali szansy bramkarzowi drużyny przeciwnej. W 14. minucie bramkę zdobył Ladislav Martan.

Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem drużyny Dynamo.

Drugą połowę zespół SC Znojmo rozpoczął w zmienionym składzie, za Simona Smehyla wszedł Alexander Kuffour. W 61. minucie Ivo Táborský został zastąpiony przez Patrika Brandnera.

W 63. minucie w drużynie SC Znojmo doszło do zmiany. Van-Dave Harmon wszedł za Tomasa Cihlara. W 64. minucie arbiter ukarał kartką Filipa Maksicia, zawodnika SC Znojmo.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Dynamo w 66. minucie spotkania, gdy Jirzi Kladrubsky zdobył drugą bramkę. To już szóste trafienie tego zawodnika w sezonie.

W 74. minucie sędzia pokazał kartkę Lukášowi Havlowi z Dynamo. Na 13 minut przed zakończeniem starcia w drużynie SC Znojmo doszło do zmiany. Jakub Teplý wszedł za Dženisa Beganovicia.

Pod koniec meczu rozwiązał się worek z bramkami, jednak kibice gospodarzy nie mieli powodów do zadowolenia. W tej samej minucie na listę strzelców wpisał się David Ledecký. Piłkarz ten strzela jak na zawołanie. To już jego szesnaste trafienie w sezonie.

W 79. minucie arbiter wręczył kartkę Davidowi Helísekowi z jedenastki gospodarzy.

Prawie natychmiast Patrik Brandner wywołał eksplozję radości wśród kibiców Dynamo, strzelając kolejnego gola w 81. minucie spotkania.

Bramkarz Dynamo wielokrotnie wychodził z opresji obronną ręką. Skutecznie interweniował w meczu sześć razy, ale nie zachował czystego konta. Bramkę na 1-4 na sześć minut przed zakończeniem pojedynku zdobył Jakub Teplý.

W 85. minucie w zespole Dynamo doszło do zmiany. Roman Wermke wszedł za Petera Grajciara.

W ostatnich minutach spotkania na boisku kibice domagali się kolejnych bramek. Na trzy minuty przed zakończeniem spotkania gola dla zawodników gospodarzy strzelił Filip Maksić.

W 88. minucie w jedenastce Dynamo doszło do zmiany. Michal Řezáč wszedł za Ladislava Martana.

W 89. minucie swoją drugą bramkę w tym meczu zdobył Patrik Brandner z Dynamo. Do końca starcia rezultat nie uległ zmianie. Mecz zakończył się wynikiem 2-5.

Matěj Helešic
79′ David Helísek
Jirzi Kladrubsky  66′
 87′ 64′ Filip Maksić