Reklama

Reklama

Liga czeska - 23. kolejka 2. ligi: Viktoria Żiżkov Praga - FK Fotbal Trzyniec 3-1 (1-0)

15 czerwca na eFotbal aréna w Pradze odbyło się starcie 23. kolejki czeskiej 2. ligi pomiędzy drużynami Viktorii Żiżkov i Fotbal Trzyniec. Spotkanie zakończyło się zwycięstwem Viktorii Żiżkov 3-1. Na stadionie zasiadło 721 widzów.

15 czerwca  na eFotbal aréna w Pradze odbyło się starcie  23. kolejki czeskiej 2. ligi pomiędzy drużynami Viktorii Żiżkov  i Fotbal Trzyniec. Spotkanie zakończyło się zwycięstwem Viktorii Żiżkov 3-1. Na stadionie zasiadło 721 widzów.

Jedenastki nie spotykały się na boisku zbyt często. Na 17 pojedynków zespół Viktorii Żiżkov wygrał trzy razy, ale więcej przegrywał, bo aż 11 razy. Trzy mecze zakończyły się remisem.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Tuż po rozpoczęciu meczu drużyna gospodarzy objęła prowadzenie. Już w pierwszych sekundach spotkania na listę strzelców wpisał się Fərid Nəbiyev.

W 28. minucie Matteo Burgo został zastąpiony przez Leonida Akulinina. Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem zespołu Viktorii Żiżkov.

W 68. minucie kartką został ukarany Tomáš Weber, zawodnik Fotbal Trzyniec.

Reklama

Jedenastka gości ruszyła do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację wykorzystała drużyna Viktorii Żiżkov, strzelając kolejnego gola. Na 16 minut przed zakończeniem drugiej połowy wynik na 2-0 podwyższył David Bezdička.

W 77. minucie Josef Bazal został zmieniony przez Martina Antla, co miało wzmocnić jedenastkę Viktorii Żiżkov. W niedługim czasie trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Jiříego Valentę na Davida Machalíka oraz Richarda Vaněka na Martina Samca.

Mimo że zespół gości nie grzeszy umiejętnością konstruowania sytuacji strzeleckich, na 81 ataków oddał tylko pięć celnych strzałów, to w końcu zdobył długo wyczekiwaną przez ich kibiców bramkę. W 86. minucie gola kontaktowego strzelił Erik Puchel.

Arbiter pokazał żółte kartki zawodnikom Fotbal Trzyniec: Františekowi Chmielowi w 89. minucie i Leonidowi Akulininowi w drugiej minucie doliczonego czasu pojedynku. Minutę później w drużynie Fotbal Trzyniec doszło do zmiany. Erik Šuľa wszedł za Tomáša Omastę.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Viktorii Żiżkov w 90. minucie spotkania, gdy Aleš Nešický zdobył trzecią bramkę. Do końca meczu wynik nie uległ zmianie. Starcie zakończyło się rezultatem 3-1.

Sędzia nie ukarał zawodników Viktorii Żiżkov żadną kartką, natomiast piłkarzom gości przyznał trzy żółte.

Drużyna Viktorii Żiżkov w drugiej połowie dokonała czterech zmian. Natomiast zespół gości wymienił pięciu zawodników.

Już w najbliższy czwartek jedenastka Fotbal Trzyniec rozegra kolejny mecz u siebie. Jej przeciwnikiem będzie FC Sellier & Bellot Vlašim. Tego samego dnia FC Vysočina Jihlava będzie gościć drużynę Viktorii Żiżkov.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL