Liga czeska - 23. kolejka 2. ligi: Slavoj Wyszegrad - FC Hradec Králové 2-0 (1-0)

15 czerwca na Stadionie Evžena Rošického w Pradze odbyło się spotkanie 23. kolejki czeskiej 2. ligi pomiędzy drużynami Slavoju Wyszegrad i Hradca Kralove. Starcie zakończyło się zwycięstwem Slavoju Wyszegrad 2-0. Na stadionie zasiadło 148 widzów.

23. kolejka Czechy - 2. liga
2020-06-15 17:00 | Stadion: Stadion Evžena Rošického | Widzów: 148 | Arbiter: Proske
Slavoj Wyszegrad
FC Hradec Králové
2
0
T. Čvančara 45'
J. Suchan 89'

Występujące tu jedenastki w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą cztery razy. Drużyna Hradca Kralove wygrała aż cztery razy, nie przegrywając żadnego spotkania.

Pierwszym ważniejszym wydarzeniem w meczu było ukaranie zawodnika. W 27. minucie kartkę dostał Robert Jukl z Hradca Kralove.

W 30. minucie Jiří Kateřiňák został zmieniony przez Jakuba Radę. W 35. minucie arbiter ukarał żółtą kartką Jakuba Šípeka z Hradca Kralove, a w 45. minucie Tomáša Čvančarę z drużyny przeciwnej.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Slavoju Wyszegrad w 45. minucie spotkania, gdy Tomáš Čvančara zdobył pierwszą bramkę. Zawodnik ten strzela jak na zawołanie. To już jego jedenaste trafienie w sezonie.

Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem jedenastki Slavoju Wyszegrad.

Między 55. a 86. minutą, boisko opuścili zawodnicy Slavoju Wyszegrad: Adnan Bašić, Tomáš Čvančara, Filip Drobílek, Lukas Pouček, Denis Laňka, na ich miejsce weszli: Adam Alexandr, Jan Vejvar, Daniel Kozel, Vojtěch Mareš, Nedžad Zinhasovič. Także w drużynie przeciwnej trener zarządził roszady na boisku, miejsce Roberta Jukla, Jakuba Šípeka, Christiána Frýdeka, Erika Prekopa zajęli: Dominik Soukeník, Daniel Procházka, Denny Samko, Jakub Martinec.

Drużyna gości ruszyła do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację wykorzystał zespół Slavoju Wyszegrad, strzelając kolejnego gola. W 89. minucie na listę strzelców wpisał się Jan Suchan.

Do końca meczu wynik nie uległ zmianie. Spotkanie zakończyło się rezultatem 2-0.

Robert Jukl27′
 89′ Jan Suchan
Jiří Kateřiňák
Adnan Bašić
Adam Vlkanova
 45′ 45′ Tomáš Čvančara
Erik Prekop
Lukáš Pouček
Jakub Šípek35′

Jedenastka Hradca Kralove miała dziewięć szans na strzelenie bramki z rzutu rożnego.

Piłkarze gospodarzy otrzymali w meczu jedną żółtą kartkę, natomiast ich przeciwnicy dwie.

Jedni i drudzy wymienili po pięciu zawodników.