Liga czeska - 23. kolejka 2. ligi: MFK Chrudim - MFK Vítkovice 1-2 (0-1)

17 kwietnia na Stadionie Za Vodojemem odbyło się starcie 23. kolejki czeskiej 2. ligi pomiędzy drużynami Chrudimu i Vitkovice. Pojedynek zakończył się zwycięstwem Vitkovice 2-1. Na stadionie stawiło się 1 230 widzów.

23. kolejka Czechy - 2. liga
2019-04-17 17:00 | Stadion: Stadion Za Vodojemem | Widzów: 1230 | Arbiter: J. Petřík
J. Matěj 63'

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. W 14. minucie do własnej bramki trafił zawodnik Chrudimu Michal Rendla.

Jedyną kartkę w pierwszej połowie otrzymał Ondřej Kesner z Chrudimu. Była to 43. minuta meczu. Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem jedenastki Vitkovice.

W 56. minucie Tomáš Froněk został zmieniony przez Milana Ujeca.

Zespół Chrudimu ruszył do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację wykorzystała drużyna gości, zdobywając kolejną bramkę. W 63. minucie na listę strzelców wpisał się Jan Matěj.

W 68. minucie w zespole Chrudimu doszło do zmiany. Martin Sulik wszedł za Tomáša Dostáleka.

Piłkarze gospodarzy szybko odpowiedzieli strzeleniem gola. W 70. minucie bramkę kontaktową zdobył Milan Ujec.

Między 79. a 87. minutą, arbiter starał się uspokoić grę pokazując dwie żółte kartki zawodnikom Chrudimu i jedną drużynie przeciwnej. Jedenastce Chrudimu zabrakło czasu, żeby zadać decydujący cios i spotkanie zakończyło się skromnym zwycięstwem zespołu Vitkovice.

Josef Celba
14′ (samob.) Michal Rendla
Václav Cverna
Vojtěch Řezníček
David Mikula
79′ Ondřej Vencl
Michal Surzyn
Tomáš Dostálek
Martin Bzirský
Tomáš Froněk
Jan Matěj  63′
43′ Ondřej Kesner