Liga czeska - 23. kolejka 2. ligi: FK Usti nad Łabą - Dukla Praga 3-2 (0-1)

W starciu 23. kolejki czeskiej 2. ligi, które rozegrane zostało 13 czerwca, drużyna FK Usti wygrała z Duklą Praga 3-2 (0-1). Mecz na Městský stadion w Uściu nad Łabą obejrzało 312 widzów.

L. Holík 19',80'

Występujące tu drużyny w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą 12 razy. Zespół Dukli Praga wygrał aż osiem razy, zremisował dwa, a przegrał tylko dwa.

Od początku spotkania niewiele się działo na boisku. Można powiedzieć, że jednym z ważniejszych wydarzeń w pierwszych minutach meczu było ukaranie zawodnika kartką. W 10. minucie po gwizdku arbitra oznaczającego początek spotkania kartkę dostał Štěpán Krunert, zawodnik Dukli Praga.

Tymczasem to piłkarze Dukli Praga otworzyli wynik. W 19. minucie bramkę zdobył Lukáš Holík. To już dziewiąte trafienie tego zawodnika w sezonie.

Między 24. a 33. minutą, sędzia starał się uspokoić grę pokazując dwie żółte kartki zawodnikom Dukli Praga i jedną drużynie przeciwnej. Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem zespołu Dukli Praga.

Drugą połowę jedenastka Dukli Praga rozpoczęła w zmienionym składzie, za Dominika Preislera wszedł Filip Hašek.

Fani jeszcze dobrze nie rozsiedli się na trybunach po przerwie, a już padła wyrównująca bramka w tym spotkaniu. W pierwszych minutach drugiej połowy na listę strzelców wpisał się Lukáš Matějka. Piłkarz ten strzela jak na zawołanie. To już jego jedenaste trafienie w sezonie.

W 58. minucie Vojtěch Hadaščok został zastąpiony przez Josefa Jakaba. W tej samej minucie Štěpán Krunert został zmieniony przez Mohameda Doumbię, co miało wzmocnić drużynę Dukli Praga. Trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Jiříego Miskoviča na Jiříego Pimparę w 72. minucie.

Szczęście uśmiechnęło się do zawodników FK Usti w 74. minucie spotkania, gdy Youba Dramé strzelił drugiego gola.

Prawie natychmiast Daniel Richter wywołał eksplozję radości wśród kibiców FK Usti, zdobywając kolejną bramkę w 77. minucie meczu. W 79. minucie w drużynie Dukli Praga doszło do zmiany. Bastian Ayong wszedł za Daniela Součeka.

Piłkarze gości szybko odpowiedzieli strzeleniem gola. W 80. minucie bramkę kontaktową zdobył Lukáš Holík.

Jedenastce Dukli Praga zabrakło czasu, żeby zadać decydujący cios i spotkanie zakończyło się skromnym zwycięstwem zespołu FK Usti.

Martin Chlumecký
 74′ Youba Dramé
Daniel Kozma31′
Bohumil Hudec
Jiří Piroch
Jiří Miskovič
Dominik Preisler
33′ Jan Peterka
Daniel Souček
Matyáš Písačka
Samuel Dancák
Václav Prošek
Lukáš Holík  19′, 80′ 24′
 77′ Daniel Richter
Štěpán Krunert10′
Matěj Valenta
Daniel Tetour
 49′ Lukáš Matějka
Vojtěch Hadaščok

Arbiter pokazał jedną żółtą kartkę zawodnikom FK Usti, natomiast piłkarzom gości przyznał trzy.

Drużyna FK Usti w drugiej połowie wykorzystała wszystkie zmiany. Natomiast zespół gości w drugiej połowie dokonał czterech zmian.