Liga czeska - 23. kolejka 2. ligi: FK Usti nad Łabą - 1. SC Znojmo 2-1 (0-0)

W starciu 23. kolejki czeskiej 2. ligi, które rozegrane zostało 17 kwietnia, drużyna FK Usti zwyciężyła ze SC Znojmo 2-1 (0-0). Mecz na Městský stadion w Uściu nad Łabą obejrzało 766 widzów.

V. Harmon 90'

Zespoły nie spotykały się na boisku zbyt często. Na 13 spotkań drużyna FK Usti wygrała trzy razy, ale więcej przegrywała, bo aż dziewięć razy. Jeden mecz zakończył się remisem.

Kto by pomyślał, że już od pierwszego gwizdka sędziego piłkarze będą grać aż tak agresywnie. Sędzia miał dużo pracy, piłkarze skupiali się na polowaniu na nogi przeciwników i pewnie dlatego kibice nie obejrzeli w tym czasie żadnej bramki. W 35. minucie arbiter ukarał żółtą kartką Daniela Richtera z FK Usti, a w 37. minucie Simona Smehyla z drużyny przeciwnej.

Sędzia pokazał żółte kartki zawodnikom SC Znojmo: Muamerowi Avdičowi w 48. i Dominikowi Kuncy w 60. minucie. W 62. minucie w zespole FK Usti doszło do zmiany. Michal Bílek wszedł za Daniela Richtera.

W tej samej minucie Daniel Procházka został zmieniony przez Václava Prošeka. W 72. minucie Simon Smehyl został zmieniony przez Jakuba Teplego, co miało wzmocnić drużynę SC Znojmo. Niewiele później trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Marka Krátkiego na Dominika Šupa.

Wysiłki podejmowane przez jedenastkę FK Usti w końcu przyniosły efekt bramkowy. W 76. minucie Michal Bílek dał prowadzenie swojemu zespołowi.

Na siedem minut przed zakończeniem spotkania kartkę dostał Igor Ćuković, piłkarz SC Znojmo.

Jedenastka gości ruszyła do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację szybko wykorzystał zespół FK Usti, zdobywając kolejną bramkę. W 85. minucie wynik na 2-0 podwyższył Lukáš Matějka.

W doliczonym czasie gry kartkę otrzymał Michal Šimeček z drużyny gospodarzy.

Mimo że jedenastka gości nie grzeszy umiejętnością konstruowania sytuacji strzeleckich, na 36 ataków oddała tylko trzy celne strzały, to w końcu strzeliła długo wyczekiwanego przez ich kibiców gola. W pierwszej minucie doliczonego czasu gry na listę strzelców wpisał się Van-Dave Harmon.

Drużynie SC Znojmo zabrakło czasu, żeby zadać decydujący cios i spotkanie zakończyło się skromnym zwycięstwem zespołu FK Usti.

Igor Ćuković83′
90′ Michal Šimeček
Jan Mudra
35′ Daniel Richter
Šimon Šmehyl37′
Marek Strada
Dženis Beganović
 85′ Lukáš Matějka
Dominik Kunca60′

Jedenastka FK Usti była w posiadaniu piłki przez 63 procent czasu gry, przełożyło się to na zwycięstwo w tym meczu.

Arbiter w pierwszej połowie pokazał jedną żółtą kartkę zawodnikom SC Znojmo, a w drugiej trzy. Piłkarze gospodarzy dostali w pierwszej połowie jedną żółtą kartkę, natomiast w drugiej dostali tyle samo.

Oba zespoły wykorzystały wszystkie zmiany w drugiej połowie.