Liga czeska - 23. kolejka 2. ligi: FK Pardubice - FK Varnsdorf 2-0 (0-0)

13 czerwca na Stadionie K Vinici odbyło się spotkanie 23. kolejki czeskiej 2. ligi pomiędzy drużynami Pardubic i Varnsdorfu. Starcie zakończyło się zwycięstwem Pardubic 2-0. Na stadionie stawiło się 390 widzów.

Ewerton 70'

Występujące tu jedenastki w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą 18 razy. Zespół Varnsdorfu wygrał aż osiem razy, zremisował pięć, a przegrał tylko pięć.

Od początku spotkania niewiele się działo na boisku. Można powiedzieć, że jednym z ważniejszych wydarzeń w pierwszych minutach meczu było ukaranie zawodnika kartką. W 10. minucie sędzia ukarał żółtą kartką Jana Jeřábeka z Pardubic, a w 44. minucie Erika Micovčáka z drużyny przeciwnej.

Pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 0-0.

Drugą połowę drużyna Varnsdorfu rozpoczęła w zmienionym składzie, za Erika Micovčáka wszedł David Breda. W 57. minucie Pavel Černý zastąpił Lukáša Pfeifera.

W tej samej minucie w zespole Varnsdorfu doszło do zmiany. Patrik Schön wszedł za Adama Ondráčeka.

Wysiłki podejmowane przez jedenastkę Pardubic w końcu przyniosły efekt bramkowy. W 61. minucie dającą prowadzenie bramkę dla zawodników Pardubic zdobył Michal Hlavatý. To już dziewiąte trafienie tego piłkarz w sezonie.

Arbiter pokazał żółte kartki zawodnikom Varnsdorf: Danielowi Novákowi w 65. i Martinowi Kouřilowi w 68. minucie.

Drużyna gości ruszyła do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację szybko wykorzystał zespół Pardubic, strzelając kolejnego gola. Na 20 minut przed zakończeniem drugiej połowy wpakował piłkę do siatki rywali Ewerton.

W 76. minucie Ewerton został zmieniony przez Cadu, a za Michala Hlavatego wszedł na boisko Filip Čihák, co miało wzmocnić jedenastkę Pardubic. W niedługim czasie trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Jakuba Baraca na Lukáša Nováka. Sędzia przyznał żółte kartki zawodnikom Varnsdorf: Ondřejowi Bláże w 78. minucie i Josefowi Zezuli w drugiej minucie doliczonego czasu pojedynku. Do końca starcia wynik nie uległ zmianie. Spotkanie zakończyło się rezultatem 2-0.

Matěj Kubista
 61′ Michal Hlavatý
Ondřej Lehoczki
10′ Jan Jeřábek
Daniel Novák65′
 70′ Ewerton Paixão da Silva