Liga czeska - 23. kolejka 2. ligi: Dynamo Czeskie Budziejowice - FK MAS Táborsko 4-0 (3-0)

W starciu 23. kolejki czeskiej 2. ligi, które rozegrane zostało 17 kwietnia, drużyna Dynamo wysoko wygrała z MAS Taborsko 4-0 (3-0). Mecz na Fotbalový stadion Střelecký ostrov w Czeskich Budziejowicach obejrzało 2 417 widzów.

23. kolejka Czechy - 2. liga
2019-04-17 17:00 | Stadion: Fotbalový stadion Střelecký ostrov | Widzów: 2417 | Arbiter: O. Pechanec
L. Provod 90'

Występujące tu zespoły w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą 11 razy. Jedenastka Dynamo wygrała aż cztery razy, zremisowała sześć, a przegrała tylko raz.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Dynamo w ósmej minucie spotkania, gdy Lukáš Havel zdobył pierwszą bramkę. Zawodnik ten strzela jak na zawołanie. To już jego szóste trafienie w sezonie.

W 17. minucie kartkę obejrzał David Březina z MAS Taborsko.

Zespół gości ruszył do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację wykorzystała jedenastka Dynamo, strzelając kolejnego gola. W 22. minucie wynik na 2-0 podwyższył David Ledecký. To już czternaste trafienie tego piłkarza w sezonie.

W 34. minucie swoją drugą bramkę w tym meczu zdobył David Ledecký z Dynamo. W pierwszej minucie doliczonego czasu gry arbiter ukarał kartką Jakuba Kopřivę, zawodnika MAS Taborsko.

Do końca pierwszej połowy żadnej z drużyn nie udało się zmienić wyniku meczu.

Na drugą połowę drużyna MAS Taborsko wyszła w zmienionym składzie, za Martina N'Gimbiego, Martinsa Toutou weszli Pavel Pilik, Christián Frýdek. W 66. minucie Jiří Valenta został zmieniony przez Patrika Schramhausera.

Jedyną kartkę w drugiej połowie sędzia pokazał Martinowi Šplíchalowi z zespołu gospodarzy. Była to 75. minuta pojedynku.

W ostatnich minutach spotkania na murawie stadionu kibice domagali się kolejnych bramek. W doliczonej drugiej minucie spotkania wynik ustalił Lukáš Provod.

Do końca meczu wynik nie uległ zmianie. Spotkanie zakończyło się rezultatem 4-0.

Adam Zadražil
 8′ Lukáš Havel
Martins Toutou Mpondo
 90′ Lukáš Provod
Jiří Valenta
 22′, 34′ David Ledecký
Lukáš Pfeifer

Drużyna MAS Taborsko miała dziewięć szans na strzelenie bramki z rzutu rożnego.

Piłkarze gospodarzy otrzymali w meczu jedną żółtą kartkę, a ich przeciwnicy dwie.

Obie jedenastki wykorzystały wszystkie zmiany w drugiej połowie.